Polskie Radio
Section05
Micheil Saakaszwili

"Saakaszwili nie powiedział jeszcze ostatniego słowa"

Micheil Saakaszwili oświadczył, że jego wydalenie z Ukrainy to przejaw "słabości i strachu" ze strony ukraińskiego prezydenta. Były prezydent Gruzji został przyjęty przez Polskę w ramach readmisji; w komunikacie Straży Granicznej podkreślono, że jego żona jest obywatelką państwa UE. W magazynie Północ-Południe rozmowa z Dariuszem Materniakiem z portalu "PolUkr.net". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Micheil Saakaszwili Ukraina Petro Poroszenko Gruzja

"Micheil Saakaszwili to enfant terrible światowej polityki"

- Micheil Saakaszwili to enfant terrible nie tylko ukraińskiej, ale także światowej polityki. To postać dużego formatu wykraczająca poza Ukrainę, z bardzo burzliwą, błyskotliwą karierą. Niewątpliwie to duża osobowość, ale też duży kłopot dla Gruzji i Ukrainy – powiedział w audycji Spojrzenie na Wschód Wojciech Górecki z Ośrodka Studiów Wschodnich. Odniósł się także do przyszłości polityka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Micheil Saakaszwili Ukraina Gruzja

NASZ WYWIAD Prezydent ma problem. Julia wróciła i jest na czele sondażu

Kampania nabiera rozpędu, a wśród liderów sondaży prezydenckich i parlamentarnych ostatnich miesięcy wybijają się Petro Poroszenko i Julia Tymoszenko oraz ich ugrupowania. Sytuacja polityczna jest jednak bardzo dynamiczna. Sojusze mogą zmieniać się z dnia na dzień – mówiła Olga Popowycz, ekspertka ds. polityki Ukrainy w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Ukraina Micheil Saakaszwili Gruzja ŚWIAT Petro Poroszenko Rosja polityka

TYLKO U NAS Bój samców alfa o władzę. "Saakaszwili jest w desperacji"

To na pewno nie koniec zmagań Micheila Saakaszwilego o wpływy polityczne na Ukrainie. Tymczasem wielkie aspiracje byłego prezydenta Gruzji i spór ambicjonalny z prezydentem Ukrainy doprowadziły już niemal do kryzysu państwowego – powiedział portalowi PolskieRadio.pl Tomasz Piechal (Ośrodek Studiów Wschodnich), komentując ostatnie wydarzenia na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina NASZ WYWIAD Micheil Saakaszwili Gruzja Petro Poroszenko ŚWIAT OSW

Czy maile współpracowników zaszkodzą Donaldowi Trumpowi?

Ekipa specjalnego prokuratora Roberta Muellera, prowadząca dochodzenie w sprawie ingerowania przez Rosję w wybory prezydenckie w USA, uzyskała dostęp do dziesiątek tysięcy maili zespołu, który przygotowywał przejęcie administracji USA przez Donalda Trumpa. Jedne z prawników amerykańskiego prezydenta twierdzi, że maile zostały przekazane Muellerowi bezprawnie.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump USA Micheil Saakaszwili Ukraina Biały Dom Donbas Waszyngton