Polskie Radio
Section05
Olgierd Pisarenko

"Ludwik Erhardt był nieprawdopodobnym erudytą muzykologicznym"

- Choć interesował się niezwykle epoką XX wieku, zwłaszcza początkami muzyki nowoczesnej, to kochał również niezależnych kompozytorów takich jak Brahms, a także znał świetnie muzykę dawną i do tego był znakomitym znawcą opery, zarówno tej strony dramatycznej, jak i muzycznej - wspominał zmarłego w tym roku Ludwika Erhardta dziennikarz muzyczny Kacper Miklaszewski.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Olgierd Pisarenko Sylwester Chęciński Maryna Miklaszewska Tadeusz Bradecki Beata Stylińska Aldona Łaniewska-Wołłk Jakub Kukla Karol Furtak Anna Lisiecka wspomnienie

Odeszli w ciągu minionego roku. Żegnamy wielkie osobistości kultury i sztuki

Muzycy, kompozytorzy, poeci, autorzy literaccy, a także propagatorzy muzyki czy literatury, to oni sprawiają, że nasze życie staje się lepsze, a my sami bardziej wrażliwi na piękno i drugiego człowieka. Gdy odchodzą, zostawiają w swoich dziełach cząstkę siebie samych.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Namysłowski Olgierd Pisarenko Andrzej Korzyński Jacek Trznadel Jarosław Marek Rymkiewicz Zofia Posmysz Ignacy Gogolewski Jerzy Trela Barbara Krafftówna Franciszek Pieczka W POLSKIM RADIU

Nie żyje krytyk muzyczny Olgierd Pisarenko. "Był wybitnym erudytą"

- Był dla mnie jednym z wielkich autorytetów. Olgierd Pisarenko nie tylko znakomicie władał piórem i był świetnym autorem tekstów o operze i muzyce współczesnej. To była jedna z postaci, które tworzyły klimat życia muzycznego w Polsce na przełomie stuleci - mówił redaktor Andrzej Sułek. Krytyk muzyczny Olgierd Pisarenko zmarł w wieku 75 lat.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Olgierd Pisarenko odeszli 2022 Roch Siciński Andrzej Sułek KULTURA