Polskie Radio
Section05
Teatr Szekspirowski w Gdańsku

"Trójka pod księżycem": Szekspir i poezja współczesna w Gdańsku

Nie po raz pierwszy w Gdańsku spotykają się bądź sąsiadują ze sobą renesansowo-barokowy autor dramatów oraz "Sonetów" ze współczesną poezją europejską. 17 kwietnia rozpoczął się 8. Festiwal Europejski Poeta Wolności, organizowany przez miasto Gdańsk i Instytut Kultury Miejskiej. 23 kwietnia Gdański Teatr Szekspirowski będzie obchodził 460. urodziny swojego patrona.
Zobacz więcej na temat:  Teatr Szekspirowski w Gdańsku Jerzy Limon Paweł Adamowicz William Szekspir Europejski Poeta Wolności Monika Herceg Małgorzata Lebda Krzysztof Czyżewski agata grenda Barbara Marcinik Wojciech Dorosz Trójka Gdańsk

Duży kameralny koncert, czyli Matylda/Łukasiewicz w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Nie mają jeszcze płyty, ale już na swoje koncerty przyciągają tłumy. Najbliższy koncert w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim miał odbyć się w kameralnej salce, ale zainteresowanie było tak duże, że trafili na główną scenę. Więc zagrają duży kameralny koncert. Duet Matylda/Łukasiewicz.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA koncert Matylda Damięcka Radek Łukasiewicz Teatr Szekspirowski w Gdańsku Tomasz Miara Trójka

Akwarela króla Karola III w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

W foyer Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego od niedawna można oglądać akwarelę przedstawiającą zamek Windsor. O niezwykłości dzieła decyduje jego autor: jest nim obecny król Anglii, Karol III. Brytyjski władca jest patronem Fundacji Theatrum Gedanense, która powstała w 1990 roku, a jej głównym celem była budowa Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, który otwarto w 2014 r.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Teatr Szekspirowski w Gdańsku malarstwo król Karol III Jerzy Limon Tomasz Miara TEATR