Polskie Radio
Section05
Pekin 2022

TYLKO U NAS Sąd nie okazał serca w walentynki. Kara za podróbki maskotek

Bing Dwen Dwen – maskotka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie – jest obecnie w Chinach jednym z najbardziej chodliwych towarów. Nie sposób jej kupić bez odstania kilku, a nawet kilkunastu godzin w kolejkach. Chińskie media społecznościowe pełne są historii osób, które decydowały się na spędzenie całej nocy na mrozie, tylko po to, aby w komitecie kolejkowym na następny dzień być jak najbliżej drzwi wejściowych.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska sporty zimowe SPORT

TYLKO U NAS Polka pilnuje porządku w Pekinie. "To już trzecie pokolenie"

Nasi wysłannicy na zimowe igrzyska w Pekinie na arenach spotykają nie tylko sportowców. Nasza dzisiejsza bohaterka pracuje tu dla Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i ma wspaniałe narciarskie korzenie. Ona i jej brat są już trzecim olimpijskim pokoleniem w rodzinie - na igrzyskach startowali wcześniej ich dziadek i ojciec, obaj w skokach. Zapraszamy zatem na rozmowę z Faustyną Malik, z którą spotkał się Andrzej Grabowski.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Pekin 2022 igrzyska olimpijskie

Gdzie tu logika? Rywalki 15-letniej łyżwiarki pokrzywdzone

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) podjął decyzję, że rosyjska łyżwiarka figurowa Kamiła Walijewa będzie mogła wystartować w rywalizacji solistek w Pekinie. W ubiegły wtorek okazało się, że 15-latka uzyskała pod koniec grudnia pozytywny wynik testu na obecność środków dopingujących. Kolejną kontrowersyjną decyzją jest odwołanie ceremonii medalowych o ile 15-latka stanie na podium.
Zobacz więcej na temat:  SPORT łyżwiarstwo figurowe łyżwiarstwo Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska doping sporty zimowe

Afera dopingowa w Pekinie. Jest decyzja w sprawie 15-latki

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) podjął decyzję, że rosyjska łyżwiarka figurowa Kamiła Walijewa będzie mogła wystartować w rywalizacji solistek podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. W ubiegły wtorek okazało się, że 15-latka uzyskała pod koniec grudnia pozytywny wynik testu na obecność środków dopingujących. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT łyżwiarstwo figurowe łyżwiarstwo Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska doping sporty zimowe

Maliszewska i koleżanki wreszcie się uśmiechnęły

Reprezentantki Polski w short tracku, startujące w składzie: Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska, Nikola Mazur, Patrycja Maliszewska, zajęły drugie miejsce w finale B w rywalizacji sztafet na 3000 metrów podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. W klasyfikacji końcowej Polki zajęły szóstą pozycję, a po złoto sięgnęły Holenderki. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Pekin 2022 igrzyska igrzyska olimpijskie short track łyżwiarstwo Natalia Maliszewska