Polskie Radio
Section05
Pekin 2022

Polska solistka z awansem. Kontrowersyjna Rosjanka dominuje

Rosyjska łyżwiarka figurowa Kamiła Walijewa, którą do startu w rywalizacji solistek dopuścił wyrok Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS), prowadzi po programie krótkim. Reprezentantka Polski Jekaterina Kurakowa jest 24. na półmetku olimpijskiej rywalizacji podczas zimowych igrzysk w Pekinie. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT łyżwiarstwo figurowe łyżwiarstwo Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska sporty zimowe

Pekin 2022. Ósme miejsce polskich łyżwiarek

Polskie łyżwiarki szybkie w składzie: Natalia Czerwonka, Karolina Bosiek i Magdalena Czyszczoń zajęły ósme miejsce w wyścigu drużynowym na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. W finale D przegrały z Białorusinkami. Złoto olimpijskie zapewniły sobie Kanadyjki po upadku Japonki Nany Takagi, który pozbawił je zwycięstwa. W rywalizacji mężczyzn triumfowali Norwegowie przed Rosjanami i Amerykanami. 
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 Polskie Radio 24 igrzyska olimpijskie sporty zimowe

Pekin 2022 od kuchni. Gurjew: nie wychodzimy poza specjalną bańkę

Zamknięta bańka, codzienne testy na COVID-19 i obawy przed robieniem zbyt odważnych zdjęć. Tak wygląda od kuchni praca dziennikarzy obsługujących Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Szef ekipy Polskiego Radia Cezary Gurjew i Rafał Bała opowiadają w Jedynce o kulisach igrzysk w Chinach. - Możemy stresować się, że nie wylecimy, bo jesteśmy codziennie badani - zdradza Cezary Gurjew.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Cezary Gurjew Rafał Bała igrzyska olimpijskie Pekin 2022

Kosztowny błąd lidera. Sensacja w kombinacji norweskiej

Norweg Joergen Graabak został mistrzem olimpijskim w kombinacji norweskiej podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Srebrny medal wywalczył jego rodak Jens Luraas Oftebro, a trzeci był Japończyk Akito Watabe. Rywalizacja rozstrzygnęła się po pasjonującym finiszu. Grabaak wyprzedził o 0,4 sek. Oftebro i o 0,6 sek. Watabe.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe igrzyska olimpijskie igrzyska SPORT kombinacja norweska narciarstwo klasyczne

Dramat faworytek do złota. Polki daleko w walce drużyn

Polskie łyżwiarki szybkie w składzie: Natalia Czerwonka, Karolina Bosiek i Magdalena Czyszczoń zajęły ósme miejsce w wyścigu drużynowym na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. W finale D przegrały z Białorusinkami. Złoto olimpijskie zapewniły sobie Kanadyjki po upadku Japonki Nany Takagi, który pozbawił je zwycięstwa. W rywalizacji mężczyzn triumfowali Norwegowie przed Rosjanami i Amerykanami. 
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska łyżwiarstwo łyżwiarstwo szybkie

Ostre słowa szefa WADA: miejsce takich osób jest w więzieniu

15-letnia Kamiła Walijewa wystąpi w konkursie solistek łyżwiarstwa figurowego na igrzyskach w Pekinie, mimo, że wokół łyżwiarki trwa zamieszanie związane z wykryciem w jej organizmie niedozwolonej substancji. - Trenerzy, lekarze, działacze, którzy decydują się podawać takie środki dzieciom, powinni zostać wyrzuceni ze sportu - podkreśla Witold Bańka, szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska łyżwiarstwo figurowe łyżwiarstwo sporty zimowe doping Witold Bańka WADA SPORT

Co dalej z Doleżalem? Jasne stanowisko Małysza

Polscy skoczkowie po startach na obiektach w Zhangjiakou zakończyli zmagania na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Co dalej z trenerem kadry Michalem Doleżalem? W Polskim Związku Narciarskim już podjęto decyzję, a swoje stanowisko wyraził Adam Małysz, dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN. 
Zobacz więcej na temat:  Skoki narciarskie Pekin 2022 Michal Doleżal sporty zimowe igrzyska olimpijskie igrzyska PŚ w skokach 2021/2022 Adam Małysz SPORT

Znamy mistrzów olimpijskich w konkurencji big air

W snowboardowej konkurencji big air podczas igrzysk w Pekinie złoty medal wywalczył Chińczyk Yiming Su, srebro dla Norwega Moisa Roislanda, a na trzecim miejscu rywalizację ukończył Kanadyjczyk Max Parrot. Wśród kobiet triumfowała Austriaczka Anna Gasser, druga była Nowozelandka Zoi Sadowski-Synnott, a trzecia Japonka Kokomo Murase. Polacy w tej konkurencji nie startowali.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska snowboard