Polskie Radio
Section05
Pekin 2022

Maliszewska i koleżanki wreszcie się uśmiechnęły

Reprezentantki Polski w short tracku, startujące w składzie: Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska, Nikola Mazur, Patrycja Maliszewska, zajęły drugie miejsce w finale B w rywalizacji sztafet na 3000 metrów podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. W klasyfikacji końcowej Polki zajęły szóstą pozycję, a po złoto sięgnęły Holenderki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Pekin 2022 igrzyska igrzyska olimpijskie short track łyżwiarstwo Natalia Maliszewska

To nie tak miało być. Łyżwiarki daleko od podium w sprincie

Erin Jackson zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie. Amerykanka w łyżwiarstwie szybkim na 500 m pokonała Japonkę Moho Takagi i Rosjankę Angelinę Golikową. Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik, które wymieniano w gronie faworytek do medalu, nie zdołały nawiązać walki z czołówką.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska łyżwiarstwo szybkie sporty zimowe łyżwiarstwo Andżelika Wójcik Kaja Ziomek

Niedosyt łyżwiarek, przyczajony Stoch [9. DZIEŃ IO]

Dziewiątego dnia igrzysk olimpijskich w Pekinie Polacy wystąpili w sześciu konkurencjach. Monika Hojnisz-Staręga uzyskała najlepszy wynik podczas IO w biegu na dochodzenie, z kolei kobieca sztafeta w short tracku ukończyła rywalizację na szóstym miejscu. Niespodziankę chciały sprawić panczenistki w biegu na 500 metrów, lecz ostatecznie się nie udało. Tak relacjonowaliśmy niedzielne wydarzenia w Pekinie.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska sporty zimowe Monika Hojnisz Natalia Maliszewska Kaja Ziomek short track łyżwiarstwo łyżwiarstwo szybkie biathlon narciarstwo alpejskie narciarstwo zjazdowe

Dominacja Rosjan w sztafecie. Zacięta walka o srebro

Reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zdobyła złoty medal w sztafecie 4x10 km. Od początku wysokie tempo narzucił Aleksiej Czerwotkin, które ekipa "Sbornej" utrzymała do samego końca biegu. Po srebro sięgnęli Norwegowie, a ostatni stopień podium zajęli Francuzi. Sensacyjnie z walki o medale odpadli reprezentanci Finlandii. XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie potrwają do 20 lutego.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska Biegi narciarskie narciarstwo biegowe

TYLKO U NAS Koniec olimpijskiej passy mistrza. Kubacki wspiera Stocha

- Cały czas wierzyliśmy w medal. Niestety tak się to skończyło, że Kamil zajął czwarte miejsce - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Dawid Kubacki. Na dużej skoczni dużej (HS140) w Zhangjiakou wygrał Norweg Marius Lindvik, a Kamil Stoch musiał się zadowolić miejscem tuż za podium. W poniedziałek Biało-Czerwonych czeka jeszcze konkurs drużynowy, który zapowiada się emocjonująco.
Zobacz więcej na temat:  Skoki narciarskie Pekin 2022 Kamil Stoch sporty zimowe Dawid Kubacki igrzyska olimpijskie igrzyska TYLKO U NAS