Polskie Radio
Section05
Piotr Gociek

"Komentarz dnia": II etap luzowania ograniczeń, problemy PO

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Edyta Hołdyńska ("Tygodnik Sieci") i Agaton Koziński ("Polska The Times"). Publicyści dyskutowali m.in. o II etapie luzowania ograniczeń podczas epidemii koronawirusa, a także o wewnętrznych problemach Platformy Obywatelskiej oraz kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Agaton Koziński Piotr Gociek Koronawirus w Polsce Platforma Obywatelska Małgorzata Kidawa-Błońska

Beata Kempa: do zażegnania kryzysu potrzebne jest sprawne państwo

Europoseł PiS przekonywała, że wybory prezydenckie powinny zostać przeprowadzone w wyznaczonym przez marszałek Sejmu terminie. - Musimy myśleć, jak najszybciej zażegnać kryzys zdrowotny i gospodarczy, a do tego jest potrzebne sprawne państwo, sprawne organy i dlatego wybory prezydenckie są potrzebne, czy to się opozycji podoba, czy nie - powiedziała Beata Kempa w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Beata Kempa wybory prezydenckie Trybunał Sprawiedliwości UE prezydent Piotr Gociek wybory prezydenckie 2020 polityka Andrzej Duda

Elżbieta Rafalska: Andrzej Duda jest gwarantem realizacji naszych programów społecznych

- Rząd od początku zapewniał, że nawet w dobie pandemii obroni 500+, a prezydent to przypieczętował. Andrzej Duda jest gwarantem realizacji naszych programów społecznych - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Elżbieta Rafalska, europoseł PiS i b. minister pracy i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Koronawirus w Polsce POLSKA Elżbieta Rafalska Rodzina 500+ program 500+ 500+ Andrzej Duda prezydent Piotr Gociek

William Faulkner i najbardziej zapadające w pamięci postaci literatury amerykańskiej

- Przygodę z Faulknerem rozpocząłem od "Dzikich palm", które średnio mnie nakręciły, ale szukałem dalej, bo ten autor wielkim pisarzem jest - wspominał Piotr Gociek podczas audycji "Posłowie", prowadzonej z Łukaszem Orbitowskim. - Po przeczytaniu "Światłości w sierpniu" i "Kiedy umieram" już byłem kupiony i szukałem kolejnych książek - dodał.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA KSIĄŻKA literatura Josef Skvorecky Polskie Radio 24 Piotr Gociek Łukasz Orbitowski

"Nie ma porozumienia". Jerzy Kalina nie może ukończyć Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010

- Minęły już dwa lata. Ten pomnik stoi ogołocony z myśli, która w nim miała być zawarta, która jest zawarta w projekcie. Pomnik jest niedokończony, a władze miasta wyrażają konsekwentnie wobec pomnika, i mnie jako autora, stosunek bardziej niż niechętny w związku z tym z wieloma pracami stoimy w miejscu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia autor Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku w Warszawie - Jerzy Kalina.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gociek katastrofa smoleńska POLSKA pomniki

"Opozycja zrobiła wszystko, co należało zrobić". Izabela Leszczyna o tarczy antykryzysowej

- Ta pierwsza pomoc, oczywiście niewystarczająca, przez Sejm przeszła i co się dzieje dalej, czy ludzie dostali już pieniądze - o to proszę pytać rząd. Opozycja zrobiła wszystko, co należało zrobić - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Izabela Leszczyna, posłanka PO i była wiceminister finansów.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Piotr Gociek POLSKA polityka Izabela Leszczyna koalicja obywatelska tarcza antykryzysowa koronawirus Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie 2020

Michał Wójcik: opozycja nie chce przeprowadzić wyborów z powodów czysto politycznych

- Nie można żonglować terminem wyborów i naginać konstytucję w zależności od tego, co chce opozycja. Oni nie chcą tych wyborów z powodów czysto politycznych, nie chodzi im o zdrowie obywateli - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia POLSKA Michał Wójcik Piotr Gociek Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie