Polskie Radio
Section05

Radio kierowców

Kierowco, sprawdź wzrok. Te objawy mogą oznaczać, że czas do specjalisty

Dobry wzrok to jeden z najważniejszych "systemów bezpieczeństwa" w samochodzie. Tymczasem statystyki pokazują, że wielu kierowców ignoruje pierwsze sygnały problemów z widzeniem. O tym, kiedy powinniśmy udać się do specjalisty i jakie objawy powinny zapalić nam czerwoną lampkę, mówiła w Polskim Radiu Kierowców optometrystka Justyna Skrzypek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online kierowcy okulista zdrowie Dagmara Kowalska

Negatyw z nową płytą "Autostygmatyzacja", Mietall Waluś i Adrian Afgan Gąsior w PRK

W "Na Luzie" w Polskim Radiu Kierowców gośćmi byli: Mietall Waluś i Adrian Afgan Gąsior z zespołu Negatyw. Muzycy opowiedzieli o reaktywacji zespołu, nowej płycie "Autostygmatyzacja", swoich motoryzacyjnych pasjach i przygotowaniach do występu na legendarnym festiwalu w Jarocinie. 
Zobacz więcej na temat:  radio kierowców online Polskie Radio Kierowców motoryzacja MUZYKA album Zbigniew Zegler elektromobilność

Zmiana pogody nad Polską. Front atmosferyczny przyniesie opady i ochłodzenie

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa północna oraz południowa będzie pod wpływem odziaływania niżów, pozostała część kontynentu pozostanie w zasięgu wyżu: Atlantyckiego oraz znad Rosji. Polska będzie pod wpływem pofalowanego frontu atmosferycznego, powoli przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju. W ciągu dnia na zachodzie zaznaczy się wpływ zatoki niżu znad Morza Norweskiego z frontem okluzji. Napływać będzie chłodna masa powietrza polarnego morskiego, jedynie krańce wschodnie kraju pozostaną w nieco cieplejszej i suchszej masie powietrza polarnego. Na wschodzie kraju ciśnienie będzie się wahać, na zachodzie w nocy spadać, w ciągu dnia rosnąć.
Zobacz więcej na temat:  kierowcy pogoda deszcz

GP Chin. Zwycięstwo Antonellego, Hamilton pierwszy raz na podium z Ferrari

Kimi Antonelli z Mercedesa wygrał w niedzielę na torze w Szanghaju wyścig Formuły 1 o Grand Prix Chin, drugą rundę mistrzostw świata. Dzień wcześniej 19-letni Włoch został najmłodszym kierowcą w historii, który zdobył pole position. Drugie miejsce wywalczył Brytyjczyk George Russell z Mercedesa - strata 5,515 s, a trzecie siedmiokrotny mistrz świata Brytyjczyk Lewis Hamilton z Ferrari - strata 25,267 s. Tuż za podium uplasował się drugi kierowca Ferrari, Monakijczyk Charles Leclerc, który stracił do zwycięzcy 28,894 s.
Zobacz więcej na temat:  radio kierowców online Polskie Radio Kierowców wyścigi samochodowe Lewis Hamilton Formuła 1 kierowcy

Eco-driving w praktyce. Jakie są sposoby na niższe spalanie?

Przed nami ciepły weekend, idealny na wiosenną wycieczkę. Ale najpierw - tankowanie. W ostatnim czasie ceny paliw mocno wzrosły, więc wielu kierowców zastanawia się, jak ograniczyć spalanie. - To jest kwestia bezpieczeństwa. Rzeczywiście lepiej mieć, szczególnie jak się wybieramy w dłuższą podróż, zbiornik zatankowany do pełna. Drogi zaskakują czasami - radzi Paweł Janicki, instruktor techniki jazdy.
Zobacz więcej na temat:  kierowcy ekologia paliwa ekonomia samochody

Piotr Cugowski prezentuje nowy utwór. "Niedorośli" zapowiadają kolejny album

Nowy singiel "Niedorośli" to kolejny rozdział w solowej drodze Piotra Cugowskiego. W utworze artysta opowiada o paradoksie dorastania - o tym, że jako młodzi ludzie chcemy jak najszybciej stać się dorośli, a z czasem zaczynamy tęsknić za beztroską dawnych lat. Piosenka zapowiada drugi solowy album artysty. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online MUZYKA motoryzacja Piotr Cugowski Zbigniew Zegler

Książka "Niech Ja będzie z Tobą". Grzegorz Dziedzic o drodze do dojrzałej trzeźwości

W paśmie "Na Luzie" gościliśmy autora książek Grzegorza Dziedzica, który tym razem opowiadał o nowej książce "Niech Ja będzie z Tobą. Przewodnik po dojrzałej trzeźwości. W PRK nie nie zabrakło wątków motoryzacyjnych, wspomnień o amerykańskich samochodach i codziennej jeździe po drogach USA. 
Zobacz więcej na temat:  radio kierowców online Polskie Radio Kierowców MUZYKA motoryzacja kierowcy Zbigniew Zegler