Polskie Radio
Section05
Wiosna Jazzowa w Zakopanem

Wiosna Jazzowa 2024. Podsumowanie drugiego dnia festiwalu

Drugi dzień festiwalu był pod wieloma względami wyjątkowy i niezapomniany. Stał się świetną okazją do posłuchania różnorodnego repertuaru, w wykonaniu wybitnych polskich artystów takich jak: Jazz Band Młynarski & Masecki - żywego muzycznego połączenia XXI wieku z atmosferą minionych lat i Hanny Banaszak - damy polskiego jazzu, która wystąpiła na finał kolejnego dnia koncertowego. Na najsłynniejszym deptaku w Polsce zaprezentował się natomiast energetyczny kolektyw Dizzy Boyz Brass Band.
Zobacz więcej na temat:  Zakopane Jazz

20. Wiosna Jazzowa w Zakopanem. Jan Młynarski: to będzie mój pierwszy tego formatu koncert w Zakopanem

W stolicy polskich Tatr trwa 20. Wiosna Jazzowa. Wieczorem na scenie Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza zaprezentuje się Młynarski & Masecki Jazz Band. - To jest pierwszy tego rodzaju, tego formatu koncert, który gram w Zakopanem po wielu latach, a przyjeżdżam tu od dziecka - podkreślił w audycji "Muzyczna Jedynka" Jan Młynarski. Patronem imprezy jest Program 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Paweł Sztompke Zakopane Jazz Jan Młynarski Marcin Masecki

20. Wiosna Jazzowa w Zakopanem. Andrzej Dąbrowski: będzie grana świetna muzyka

W Międzynarodowym Dniu Jazzu, 30 kwietnia, w stolicy polskich Tatr rozpoczęła się 20. Wiosna Jazzowa. Na scenie zaprezentują się polskie gwiazdy, m.in. już pierwszego dnia festiwalu wystąpi wybitny perkusista i wokalista jazzowy Andrzej Dąbrowski i wspaniali goście z zagranicy. Wydarzenie potrwa do 3 maja. Patronem imprezy jest Program 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Paweł Sztompke Zakopane Jazz Andrzej Dąbrowski

Wiosna Jazzowa 2024. Hanna Banaszak: zaśpiewam kilka piosenek o zabarwieniu jazzowym, ale nie tylko

Dla niej pisali najwybitniejsi polscy twórcy: Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski, Wojciech Młynarski czy Janusz Kofta. Hannę Banaszak już niedługo będzie można usłyszeć w ramach tegorocznej Wiosny Jazzowej w Zakopanem. Jaki repertuar przygotowała artystka? 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy muzyka rozrywkowa koncerty Hanna Banaszak Jazz swing Zakopane Jerzy Wasowski Wojciech Młynarski Jeremi Przybora Jonasz Kofta Jerzy Matuszkiewicz