Polskie Radio
Section05
Yehudi Menuhin

Sinfonia Varsovia - 40 lat orkiestry. "W nowej siedzibie będzie magicznie i przepięknie"

- Inwestycję rozpoczęliśmy 5-6 miesięcy temu. Z okna swojego biura widzę, jak te wszystkie wielkie urządzenia i maszyny intensywnie pracują. Dzieje się tak po to, by wszystkich państwa zaprosić już w przyszłym roku, w okolicach września - października, na otwarcie pierwszego minisezonu orkiestry już przy Grochowskiej 272 - mówił w Dwójce Janusz Marynowski - dyrektor Sinfonii Varsovii, która świętuje 40-lecie istnienia.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Siwek Sinfonia Varsovia Janusz Marynowski jubileusz Dwójka Yehudi Menuhin MUZYKA KULTURA inwestycje

Daniel Hope: uwielbiam różne muzyczne konteksty

- Robię to, w co wierzę. Muzykę współczesną poznałem w zasadzie dzięki Alfredowi Schnitke. Najpierw poznałem twórczość, potem jego osobiście. Spotkanie z nim bardzo mocno na mnie wpłynęło. Otworzyło mi oczy i uszy. Zdałem sobie sprawę, że nie muszę ciągle grać muzyki nieżyjących kompozytorów. Nie muszę ciągle się domyślać, co powiedziałby kompozytor, skoro mogę go o to zapytać, bo on przecież siedzi obok - mówił w Dwójce znakomity skrzypek Daniel Hope.
Zobacz więcej na temat:  skrzypce Dwójka Jakub Kukla Yehudi Menuhin