Polskie Radio
Section05
akcja znicz

Trwa akcja "Znicz". Policja: normalne utrudnienia

W całej Polsce nie ma większych utrudnień na drogach; jak dotąd jest spokojniej niż we Wszystkich Świętych w ubiegłych latach - poinformował nadkom. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP. Policjanci spodziewają się korków wieczorem, gdy wiele osób będzie wracać z cmentarzy.- Na tę chwilę obecną nie mamy informacji, by utrudnienia w ruchu były większe niż w normalne tego typu dni - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wszystkich Świętych policja Polskie Radio akcja znicz

Policja: uwaga na złodziei, na drogach bez utrudnień

W całej Polsce nie ma większych utrudnień na drogach; jak dotąd jest spokojniej niż we Wszystkich Świętych w ubiegłych latach - poinformował nadkomisarz Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP. Policjanci spodziewają się korków wieczorem, gdy wiele osób będzie wracać z cmentarzy. W trakcie kontroli związanych z akcją "Znicz" funkcjonariusze zatrzymali w 161 nietrzeźwych kierowców. 
Zobacz więcej na temat:  akcja znicz policja Wszystkich Świętych bezpieczeństwo POLSKA

Trwa akcja "Znicz". Policja apeluje o bezpieczną jazdę

Policyjna akcja "Znicz 2017" rozpoczęła się w miniony piątek i potrwa do czwartkowego wieczora. W kilku województwach - z uwagi na opady deszczu i silny wiatr - panują złe warunki jazdy. Opady śniegu i marznącego deszczu spowodowały pogorszenie warunków na drogach m.in.południowej Małopolski. Kierowcy samochodów, którzy nie zmienili jeszcze opon na zimowe, mają problemy na podjazdach. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wypadek Wszystkich Świętych akcja znicz policja

Trwa akcja "Znicz". Na drogach zginęło już 20 osób

Od piątku do soboty, czyli w ciągu dwóch dni policyjnej akcji „Znicz”, doszło do 187 wypadków drogowych, w których zginęło 20 osób a ponad 200 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali prawie pół tysiąca pijanych kierowców. O tym, na co zwrócić szczególną uwagę w czasie podróżowania na groby najbliższych mówił w Polskim Radiu 24 młodszy aspirant Michał Gaweł z Komendy Głównej Policji.
Zobacz więcej na temat:  akcja znicz Wszystkich Świętych policja wypadek pijani kierowcy

Rusza akcja "Znicz". Policjanci nie tylko na drogach

– Jeżeli kierowca przekroczy prędkość, będzie agresywny na drodze bądź wsiądzie do samochodu pod wpływem alkoholu, nie może liczyć na litość ze strony policjantów – mówił w Polskim Radiu 24 mł. asp. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji. W piątek, po raz kolejny, rozpoczęła się ogólnopolska akcja "Znicz", organizowana co roku w okresie Wszystkich Świętych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 akcja znicz Wszystkich Świętych policja