Polskie Radio
Section05
Blanka Stajkow

Eurowizja 2023. Blanka na miejscu dziewiętnastym, tylko u widzów - na ósmym! [ZOBACZ WIDEO]

Dopracowanie układów tancerzy i prowadzenia linii wokalnej. Na tym w ostatnich dniach skupiła się polska delegacja w Liverpoolu. Wcześniej postawiono na stały kontakt wokalistki z prowadzącą kamerą i - poza partiami z tancerzami - również na indywidualny układ choreograficzny Blanki. To nie wystarczyło do zwycięstwa. Polski występ uplasowano na 19 miejscu (na 26 państw). Od jurorów otrzymaliśmy 12 punktów, od publiczności - 81. Gdyby brać pod uwagę tylko zdanie widzów - Blanka byłaby na ósmym miejscu. Eurowizję 2023 wygrała Szwecja (Loreen), za nią była Finlandia, a trzeci - Izrael. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Eurowizja MUZYKA EBU Blanka Stajkow TVP Polskie Radio Liverpool koncert

Eurowizja 2023. Szwecja wygrywa. Loreen ponownie najlepsza [SPRAWDŹ WYNIKI]

Szwecja z wynikiem 583 punktów (340 od jurorów i 243 od publiczności) wygrała 67. Konkurs Piosenki Eurowizji. Za nią (z wynikiem mniejszym o 57 punktów) była Finlandia. Trzeci Izrael, czwarte Włochy i na miejscu piątym Norwegia. Polska zakończyła rywalizację na 19 miejscu. Blanka otrzymała od jurorów 12 punktów i 81 od publiczności. Sprawdź, jak rozłożyły się głosy jurorów i jak głosowała publiczność! Szczegółowe wyniki Eurowizji 2023 poniżej.  
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU MUZYKA Eurowizja Blanka Stajkow konkurs Liverpool EBU TVP Polskie Radio koncert

Polska w finale Eurowizji 2023. Tak zdecydowali widzowie drugiego półfinału [SPRAWDŹ WYNIKI]

W drugim półfinale 67. Konkursu Piosenki Eurowizji wystąpiło w sumie 16 reprezentacji i tylko 10 najlepszych wykonawców pokaże swoje utwory podczas finałowej rozgrywki. Odpadli reprezentanci krajów z długą eurowizyjną historią, jak Dania czy Grecja. Nie udało się także Gruzji, Islandii, Rumunii i San Marino. Polska ponownie pokaże się w finale obok Albanii, Armenii, Austrii, Australii, Belgii, Cypru, Estonii, Litwy i Słowenii. 
Zobacz więcej na temat:  Eurowizja MUZYKA koncert W POLSKIM RADIU EBU TVP Polskie Radio Liverpool Blanka Stajkow

Eurowizja 2023. Polska w finale! Blanka walczy dalej! [ZOBACZ WIDEO]

Z drugiego półfinału do wielkiego finału Konkursu Piosenki Eurowizji awansowało 10 państw, a sześć zakończyło rywalizację. W sobotnim finale zobaczymy reprezentacje: Albanii, Armenii, Austrii, Australii, Belgii, Cypru, Estonii, Litwy, Polski i Słowenii. Odpadły Dania, Grecja, Gruzja, Islandia, Rumunia i San Marino. 
Zobacz więcej na temat:  Eurowizja MUZYKA koncert W POLSKIM RADIU EBU TVP Polskie Radio Liverpool Blanka Stajkow

Eurowizja 2023. Dziś występ reprezentantki Polski. Czy Blanka ma szanse na finał?

W Liverpoolu dziś wieczorem (11 maja) odbędzie się drugi półfinał 67. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji. Wielka Brytania jest gospodarzem po raz dziewiąty, ale tym razem pełni tę rolę w zastępstwie Ukrainy, której organizację konkursu uniemożliwiła rosyjska napaść. Hasłem tegorocznego wydarzenia jest "United by Music" ("Zjednoczeni przez muzykę"). Podczas wieczornego koncertu wystąpi reprezentantka Polski Blanka z piosenką "Solo".
Zobacz więcej na temat:  Eurowizja Blanka Stajkow konkurs

Eurowizja 2023. Pierwszy półfinał i pierwsze emocje [SPRAWDŹ WYNIKI]

Skandynawowie, Słowianie i Izraelczycy powalczą w wielkim finale Eurowizji. Z pierwszego eurowizyjnego półfinału do sobotniej rozgrywki zakwalifikowały się: Chorwacja, Mołdawia, Szwajcaria, Finlandia, Czechy, Izrael, Portugalia, Szwecja, Serbia, Norwegia. Odpadły tym samym: Azerbejdżan, Łotwa, Malta, Holandia i Irlandia. 
Zobacz więcej na temat:  Eurowizja MUZYKA koncert W POLSKIM RADIU EBU TVP Polskie Radio Liverpool Blanka Stajkow

Eurowizja 2023. Rywale Polski z pierwszego półfinału [ZOBACZ WIDEO]

Szwecja, Norwegia, Izrael. Te kraje miały - według szacunkowych danych - największe szanse na awans do sobotniego finału w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji. Tak się też stało! Do ostatniego etapu zakwalifikowali się także wokaliści z Chorwacji, Mołdawii, Szwajcarii, Finlandii, Czech, Portugalii i Serbii. W pierwszym półfinale wystąpiło w sumie 15 reprezentacji, a tylko 10 najlepszych wykonawców pokaże swoje utwory podczas finałowej rozgrywki. Polska zaprezentuje się w Liverpoolu podczas drugiego półfinału, w najbliższy czwartek, 11 maja. Relacje ze wszystkich eurowizyjnych koncertów na stronach internetowych Polskiego Radia.  
Zobacz więcej na temat:  Eurowizja MUZYKA koncert W POLSKIM RADIU EBU TVP Polskie Radio Liverpool Blanka Stajkow

Rusza 67. Konkurs Piosenki Eurowizji. Jakie szanse ma polska propozycja?

Na wtorek (9.05) zaplanowano pierwszy półfinał tegorocznego, 67. Konkursu Piosenki Eurowizji w Liverpoolu. Reprezentantka Polski, Blanka, wystąpi w drugim półfinale (11.05), a jeśli głosami widzów znajdzie się w najlepszej dziesiątce, to w sobotę (13.05) usłyszymy ją w finale.
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska Patryk Michalski Karolina Rożej Grzegorz Jankowski Marcin Kusy Ula Kaczyńska Eurowizja muzyka rozrywkowa Blanka Stajkow

Eurowizja 2023. Blanka czarnym koniem wyścigu?

Nowa choreografia, dodatkowe efekty specjalne i nieprezentowane wcześniej walory głosowe. To występ Blanki - polskiej reprezentantki na Eurowizji 2023 - podczas przedkonkursowych prób w Liverpoolu. Widzowie konkursu Eurowizji zobaczą półfinałowy występ Polski w czwartek 11 maja, podczas drugiego półfinału. Jeśli Blanka znajdzie się wśród dziesięciu najlepszych reprezentantów tego dnia, wystąpi również podczas finału, w sobotę 13 maja. 
Zobacz więcej na temat:  Eurowizja MUZYKA Liverpool W POLSKIM RADIU Blanka Stajkow

Eurowizja 2023: Blanka polską reprezentantką w konkursie [POSŁUCHAJ i ZOBACZ WIDEO]

Blanka z tanecznym utworem "Solo" będzie reprezentowała Polskę w tegorocznym, 67. Konkursie Piosenki Eurowizji w Liverpoolu. Wokalistka jest córką Polki i Bułgara, a w młodości trenowała disco dance oraz uczyła się w szkole muzycznej. Już jako 13-latka napisała swoją pierwszą piosenkę. Teraz czas, by Europa napisała dla Blanki wielki scenariusz. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Eurowizja MUZYKA TVP EBU Liverpool Blanka Stajkow