Polskie Radio
Section05
Bartłomiej Sienkiewicz

"Opowieści jak to Niemcy pozbyli się nacjonalizmu są g.... warte". Zaskakujące słowa posła Koalicji Obywatelskiej

"Może tego nie wypada powiedzieć, bo będę podejrzewany o najgorsze rzeczy, ale muszę: niemiecka histeria, że obcokrajowiec pobije rekord bramek niemieckiego piłkarza pokazuje, że te opowieści jak to Niemcy pozbyli się nacjonalizmu są g.... warte" - napisał na Twitterze poseł Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bundesliga Bartłomiej Sienkiewicz Robert Lewandowski Piłka nożna SPORT Bayern Monachium

"To nie jest bluźnierstwo". Były minister w rządzie PO-PSL broni symbolu Strajku Kobiet na wizerunku Maryi

Poseł Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie naklejki, na której widnieje wizerunek Maryi z piorunem - symbolem protestów przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. "To nie jest bluźnierstwo, jak orzekną nasi fundamentaliści" - skomentował polityk.
Zobacz więcej na temat:  Bartłomiej Sienkiewicz POLSKA polityka strajk kobiet

"Do Rzeczy": ludzie Donalda Tuska przekazali Poczcie Polskiej numery PESEL

MSW kierowane przez Bartłomieja Sienkiewicza, zaufanego człowieka Donalda Tuska, latem 2014 r. przekazało Poczcie Polskiej pakiet danych z bazy PESEL olbrzymiej grupy Polaków - donosi "Do Rzeczy". Transfer poufnych danych miał ponoć pomóc urzędnikom w ustaleniu adresów abonentów i ściganiu dłużników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Bartłomiej Sienkiewicz Poczta Polska ochrona danych osobowych pesel abonament głosowanie korespondencyjne

Prowokacja KOD na pl. Piłsudskiego. MON zawiadomi prokuraturę

Mariusz Błaszczak poinformował, że zawiadomienie zostanie złożone w związku z "podejrzeniem popełnienia przestępstwa znieważenia żołnierzy Wojska Polskiego". Minister zareagował w ten sposób na incydent na placu Piłsudskiego w Warszawie, kiedy podczas zmiany warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza za maszerującymi żołnierzami, pojawił się przebrany za czołgistę mężczyzna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak Sebastian Kaleta Joachim Brudziński Bartłomiej Sienkiewicz KOD Komitet Obrony Demokracji

Kulisy spraw. Działania poprzedniego rządu ws. luki VAT

- Dopiero w 2016 roku doszło do połączenia wszystkich służb w jedno. Wcześniej służba skarbowa nie była w stanie zajrzeć do danych służby celnej. A to przecież ta sama organizacja, to samo ministerstwo. Dlatego oni nie byli w stanie sprawdzić czy ktoś, kto na przykład występuje o zwrot ze sprzedaży paliwa, zapłacił akcyzę – powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Siudaj ("Gazeta Bankowa").
Zobacz więcej na temat:  komisja śledcza vat Bartłomiej Sienkiewicz

Marcin Horała: raport komisji VAT na początku września

- To była wielowymiarowa porażka państwa. Świadek Bartłomiej Sienkiewicz napisał raport, w skrócie mówiąc, że państwo było teoretyczne, nie spełniało swoich elementarnych funkcji. Nawet w starożytności państwa miały terytorium, monopol na stosowanie przemocy i monopol na pobieranie danin - mówił w Polskim Radiu 24 szef sejmowej komisji ds. VAT Marcin Horała.
Zobacz więcej na temat:  vat podatki Bartłomiej Sienkiewicz

Komentarz dnia: o opinii rzecznika generalnego TSUE i przesłuchaniu Bartłomieja Sienkiewicza

O opinii rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i odpowiedzi na pytania Sądu Najwyższego dotyczących wątpliwości, co do niezależności Izby Dyscyplinarnej, a także zeznaniach Bartłomieja Sienkiewicza (byłego ministra spraw wewnętrznych w rządzie PO-PSL) przed komisją śledczą ds. VAT rozmawiali: Adrian Stankowski ("Gazeta Polska") i Tomasz Żółciak ("Gazeta Prawna").
Zobacz więcej na temat:  polityka Nasz komentarz Henryk Szrubarz Adrian Stankowski Trybunał Sprawiedliwości UE Bartłomiej Sienkiewicz komisja śledcza Sąd Najwyższy