Polskie Radio
Section05
Bartłomiej Sienkiewicz

Prof. Grochmalski o zapowiedziach dot. mediów publicznych: pojawia się chęć zniszczenia pluralizmu

- Media są oknem na świat. Dlatego też pojawia się chęć zniszczenia pluralizmu medialnego i powrotu do sytuacji, gdzie przekaz będzie w całości kontrolowany - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Piotr Grochmalski, ekspert ds. bezpieczeństwa, odnosząc się do zamiarów polityków KO, TD i Lewicy wobec mediów publicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Raczyńska-Weinsberg media publiczne TVP Polskie Radio media telewizja publiczna Karol Nawrocki Piotr Grochmalski Anna Cegieła Donald Tusk koalicja obywatelska PSL Polska 2050 lewica Bartłomiej Sienkiewicz

Komisja ds. badania rosyjskich wpływów. Prof. Zybertowicz: porozumienie z FSB było działaniem przeciwko interesom Polski

- Zawarte w 2013 r. porozumienie między SKW i FSB wyjmowało Polskę z NATO w zakresie prowadzenia działań rozpoznawczo-wywiadowczych i kontrwywiadowczych w stosunku do Federacji Rosyjskiej. To była forma działania przeciwko interesom Polski, a także Sojuszu, od którego zależy bezpieczeństwo naszego kraju - mówił w Programie 3 Polskiego Radia prof. Andrzej Zybertowicz, jeden z odwołanych członków komisji ds. badania wpływów rosyjskich.
Zobacz więcej na temat:  Trójka służby specjalne Andrzej Zybertowicz SKW Sławomir Cenckiewicz relacje polsko-rosyjskie Donald Tusk Platforma Obywatelska Tomasz Siemoniak PSL służby i bezpieczeństwo Magdalena Drohomirecka Władimir Putin FSB jacek cichocki Bogdan Klich Bartłomiej Sienkiewicz POLSKA

Komisja ds. wpływów Rosji wskazuje winnych nieprawidłowości w SKW. Na liście Tusk i jego ludzie

Komisja do spraw rosyjskich wpływów rekomenduje, aby Donaldowi Tuskowi, Jackowi Cichockiemu, Bogdanowi Klichowi, Tomaszowi Siemoniakowi i Bartłomiejowi Sienkiewiczowi nie były powierzane stanowiska publiczne odpowiadające za bezpieczeństwo państwa. - Ich zły nadzór doprowadził do nieprawidłowych działań SKW - powiedział członek tej komisji prof. Andrzej Zybertowicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja FSB relacje polsko-rosyjskie Andrzej Zybertowicz Donald Tusk Bartłomiej Sienkiewicz Tomasz Siemoniak Bogdan Klich

"Czy pił pan alkohol"? Bartłomiej Sienkiewicz odpowiedział na pytania dziennikarzy

- Jeśli PiS sądzi, że moje potknięcie przykryje potknięcia rządu, to się grubo myli, trzeba być ślepym, żeby nie widzieć, że się toczy kampania przeciwko opozycji - powiedział w Sejmie poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz. Polityk po głosowaniach odpowiadał na pytania dziennikarzy. Jedno z nich dotyczyło właśnie ewentualnego spożycia alkoholu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bartłomiej Sienkiewicz Sejm

Sienkiewicz pod wpływem alkoholu w Sejmie? Budka tłumaczy kolegę z ław poselskich

- Sienkiewicz podszedł do mnie prosić o rozmowę dotyczącą tego, co dzieje się przeciwko rodzinie Brejzów, te fake SMS-y, który wypływają i telefony podające się za Dorotę. Byliśmy porozmawiać - oświadczył Borys Budka dopytywany w Radiu ZET o dziwne zachowanie Bartłomieja Sienkiewicza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Borys Budka Bartłomiej Sienkiewicz Sejm polityka alkohol

Poseł opozycji pijany na posiedzeniu Sejmu? "Chyba trzeba alkomat na salę"

Podczas obrad Sejmu nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra sportu Kamila Bortniczuka doszło do incydentu. Salę opuścił poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz, któremu w drodze do wyjścia asystował Borys Budka. - Panie marszałku, chyba trzeba alkomat na salę - zwrócił się z mównicy sejmowej do Ryszarda Terleckiego Dariusz Olszewski (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm koalicja obywatelska Bartłomiej Sienkiewicz alkohol

"Nie mam powodu, by rozmawiać z juhasem". Skandaliczna odpowiedź polityka KO na pytanie dziennikarza TVP Info

- Proszę wybaczyć, ale mówiąc trochę po góralsku, za dwa dni będziemy rozmawiać z gazdą, więc nie mam powodu, by rozmawiać z juhasem - powiedział były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz, w odpowiedzi na pytanie dziennikarza TVP Info o plany opozycji dot. działania na polsko-białoruskiej granicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radosław Sikorski Tomasz Siemoniak Bartłomiej Sienkiewicz polityka Platforma Obywatelska koalicja obywatelska

"Opowieści jak to Niemcy pozbyli się nacjonalizmu są g.... warte". Zaskakujące słowa posła Koalicji Obywatelskiej

"Może tego nie wypada powiedzieć, bo będę podejrzewany o najgorsze rzeczy, ale muszę: niemiecka histeria, że obcokrajowiec pobije rekord bramek niemieckiego piłkarza pokazuje, że te opowieści jak to Niemcy pozbyli się nacjonalizmu są g.... warte" - napisał na Twitterze poseł Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bundesliga Bartłomiej Sienkiewicz Robert Lewandowski Piłka nożna SPORT Bayern Monachium