Polskie Radio
Section05
podwyżki cen

Prognozy na 2022 rok. Marek Wróbel: spodziewam się wyhamowania wzrostu inflacji

- Inflacja będzie mocno widoczna w najbliższych kwartałach, natomiast to wszystko będzie hamować. Ceny gazu na niektórych rynkach europejskich już spadają i to wydatnie - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej. Gośćmi audycji byli także: Jerzy Mosoń z Fundacji FIBRE i dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 inflacja podwyżki cen

"Rząd podjął bardzo zdecydowane działania osłonowe". Marek Ast o reakcji na podwyżki cen energii

- Wszyscy Polacy zostają objęci wsparciem osłonowym rządu, tarczą antyinflacyjną. Na to się jeszcze nakłada oczywiście Polski Ład - reforma podatkowa związana między innymi ze zwiększeniem kwoty wolnej od podatku i zwiększeniem wysokości emerytur - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Ast, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA inflacja podwyżki cen tarcza antyinflacyjna Marek Ast

"Trzaskowski obarcza rząd zamiast skorzystać z tarczy antyinflacyjnej". Lisiecki o podwyżkach cen gazu w stolicy

Jak ocenił Paweł Lisiecki, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski obarcza podwyżkami cen gazu rząd zamiast skorzystać z tarczy antyinflacyjnej. Były radny i poseł odniósł się tym samym do drastycznych skoków cen gazu uderzających w mieszkańców stołecznych lokali komunalnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski regiony mazowieckie gaz podwyżki cen

"Podwyżki będą odczuwalne". Mariusz Marszałkowski o rosnących cenach energii

- Mówimy o ponad 20 proc. wzrostu cen energii elektrycznej i ponad 50 proc. wzrostu cen na gaz ziemny. To są, patrząc w perspektywie ostatnich lat, podwyżki, których nie widzieliśmy i rzeczywiście one są i będą odczuwalne i będą miały wpływ na portfele nas wszystkich - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Mariusz Marszałkowski, analityk portalu BiznesAlert.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 energia energetyka ceny paliw ceny podwyżki cen społeczeństwo

Akcja PO o "drożyźnie". Grzybowski: prymitywna narracja, brakuje eksperckich głosów

- Narracja PO jest prosta i prymitywna. Nie ma tam żadnych pomysłów, żadnych eksperckich głosów. W ogóle w debacie publicznej, także polityków, brakuje eksperckich głosów - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Grzybowski z "Niedzieli". Gośćmi audycji byli także Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej i publicysta Paweł Krulikowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska podwyżki cen inflacja

Bezprecedensowy wzrost cen energii ma wpływ na wszystkich obywateli UE. Kurtyka: Unia musi zareagować

Sprawdzenie czy Gazprom nie nadużywa swojej pozycji, obowiązkowe magazynowanie gazu, reforma systemu ETS, a także ochrona zagrożonych ubóstwem energetycznym - to zdaniem ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki pilne działania, jakie UE musi podjąć w reakcji na bezprecedensowy wzrost cen energii w Unii.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA klimat ochrona przyrody ministerstwo klimatu michał kurtyka Fit for 55 ETS energetyka Unia Europejska gaz ziemny ceny podwyżki cen

analiza Rosną ceny gazu, prądu i benzyny w całej Europie. Przyszły rok nie zapowiada się lepiej

Od 1 października wzrosły ceny gazu i prądu m.in. we Włoszech, Francji i Wielkiej Brytanii. Przeciętne francuskie gospodarstwo domowe wyda w tym roku na gaz o 800 euro więcej; włoskie rodziny będą musiały przeznaczyć na prąd i gaz o 355 euro więcej. Rosną też ceny paliwa, najszybciej na Węgrzech, gdzie za benzynę trzeba płacić blisko 30 proc. więcej niż rok temu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka paliwa gaz ziemny ceny podwyżki cen finanse osobiste Europa

WSA oddalił sprzeciw łódzkich wodociągów. Wody Polskie: potwierdza to słuszność naszych postępowań w sprawie cen

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił sprzeciw Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi od decyzji prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Zdaniem szefa PGW Przemysława Dacy w ten sposób WSA potwierdził słuszność postępowań w sprawie cen opłat wody i ścieków w Łodzi.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wodociągi Łódź ceny podwyżki cen sąd

Łukasz Jankowski: centralna energetyka nie będzie zdolna do wejścia w rewolucje przemysłu 4.0

- Centralna energetyka nie będzie zdolna do wejścia w rewolucję przemysłu 4.0. Istnieje obawa, czy niewejście w tę rewolucję, to nie jest zepchnięcie naszej gospodarki na boczny tor - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet). Gościem audycji był również Paweł Badzio ("Gazeta Obywatelska"). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 ekologia GOSPODARKA gospodarka polska energetyka Krzysztof Świątek energia elektryczna podwyżki cen Unia Europejska przemysł przemysł 4.0