Polskie Radio
Section05
digitalizacja treści

Milion zabytków on-line dzięki Narodowemu Instytutowi Dziedzictwa

- To rewolucja polegająca na tym, że w jednym miejscu w sieci udostępniamy 1,3 mln dokumentów na temat 700 tysięcy zabytkowych obiektów w Polsce – nie tylko wpisanych do rejestru, ale również znajdujących się w wojewódzkich ewidencjach zabytków - opowiadała Katarzyna Zalesińska, szefowa Narodowego Instytutu Dziedzictwa, który udostępni dokumenty dotyczące dóbr kultury na portalu zabytek.pl.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Narodowy Instytut Dziedzictwa digitalizacja treści digitalizacja zabytki KULTURA

Prezes Związku Cyfrowa Polska: Trójmorze to szansa na szybsze wdrażanie cyfryzacji gospodarki

- Cyfryzacja jest dziś obecna w każdej dziedzinie życia, dlatego niezbędna jest bliska współpraca międzynarodowa takich państw jak te z Trójmorza - powiedział Michał Kanownik prezes Związku Cyfrowa Polska w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. Między innymi tematyce digitalizacji gospodarki poświęcone są obrady Samorządowego Kongresu Trójmorza w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyfryzacja digitalizacja treści cyberbezpieczeństwo Trójmorze cyfrowa administracja cyfrowe systemy bezpieczeństwa cloud computing wojna na Ukrainie

Cyfryzacja procesu inwestycyjno-budowlanego. Zamiana dokumentacji papierowej na elektroniczną

W najbliższy poniedziałek, 3 sierpnia rozpocznie się cyfryzacja procesu inwestycyjno-budowlanego. Od tego dnia w serwisie e-budownictwo będzie można pobrać i wypełnić odpowiednie formularze. ministerstwo Rozwoju chce, by jesienią możliwe było przesyłanie dokumentacji budowlanej online, a na koniec roku – złożenie przez Internet wniosku o pozwolenie na budowę.  
Zobacz więcej na temat:  budownictwo Ministerstwo Rozwoju dokumentacja cyfryzacja digitalizacja treści GOSPODARKA infrastruktura