Polskie Radio
Section05
drony

Drony - kluczowy element w walce. Na ukraińskim niebie roi się od urządzeń, które zmieniają bieg wojny

Emerytowany generał Sił Powietrznych USA David Deptula powiedział, że drony i inne bezzałogowe systemy pełnią bardzo ważną rolę w wojnie na Ukrainie - po części wbrew oczekiwaniom ekspertów. Zdaniem generała, największym zaskoczeniem obecnej wojny jest fakt, że Rosjanie nie uzyskali panowania nad ukraińskim niebem. Ocenia, że jest to zarówno efekt słabego sprawowania się rosyjskich sił powietrznych, jak i nadspodziewanie dobrej postawy ukraińskich lotników i obrony powietrznej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA wojna 2022 Ukraina Rosja drony Europa wojna na Ukrainie broń

Wojsko Polskie wzbogaci się o drony Glaudius. Mariusz Błaszczak zatwierdził umowę

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zatwierdził umowę na zakup czterech bateryjnych modułów ogniowych Gladius. To bezzałogowy system poszukiwawczo-rozpoznawczy oparty na produkowanych przez polską firmę WB Electronic dronach. Bezzałogowce mogą razić precyzyjnie cele nawet na odległość do 100 kilometrów.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie broń drony Mariusz Błaszczak bezpieczeństwo POLSKA służby i bezpieczeństwo

Sky is the limit! Japończycy prezentują latający motocykl

Motocykl, który potrafi wznieść się w powietrze to przełom, na który czeka wielu z nas. Inżynierowie z Japonii stworzyli pojazd, który przypomina te z serii filmów Star Wars. Czy nadchodzi komunikacyjna rewolucja?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 pojazdy elektryczne elektromobilność motocykl samolot drony dron technologie technologia ŚWIAT nowoczesne technologie

Tysiące Javelinów i Stingerów. Pentagon pokazał zestawienie dozbrajania Ukrainy

Jak podał Pentagon, "Stany Zjednoczone przekazały dotychczas Ukrainie ponad 1400 wyrzutni przeciwlotniczych Stinger oraz 12 tysięcy sztuk broni przeciwpancernej". Wartość amerykańskiej pomocy wojskowej dla Kijowa od początku rosyjskiej inwazji wyniosła 1 miliard 700 milionów dolarów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone USA Pentagon broń Javelin drony bezpieczeństwo wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe Ukraina