Polskie Radio
Section05
Paweł Zalewski

Sankcje wobec Rosji. Zalewski: w Europie Zachodniej zmienił się sposób myślenia

- Mamy olbrzymią zmianę w polityce Zachodu, przede wszystkim największego kraju UE, Niemiec. To jest zmiana kopernikańska, ma m.in. zostać zwiększona i doinwestowana Bundeswera. Mamy pomoc wojskową Ukrainie. To świadczy o tym, że nastąpiła w Europie zmiana mentalna, zaczęto patrzeć na politykę rosyjską i na Ukrainę w zupełnie inny sposób - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Zalewski (Polska 2050).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Władimir Putin Ukraina Donbas serwis wschodni wojna 2022 Mirosław Skowron Paweł Zalewski

Paweł Zalewski: wnioskujemy o komisję śledczą w Parlamencie Europejskim ws. Pegasusa

– Grupa, w której jesteśmy – Odnowić Europę – wnioskuje o to, aby powołać komisję śledczą, a ona będzie miała uprawnienia śledcze typowe dla parlamentu – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Zalewski, poseł partii Polska 2050, o działaniach w Parlamencie Europejskim, mających na celu wyjaśnienia wątpliwości wobec wykorzystywania przez polskie służby programu Pegasus.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Zalewski Polska 2050 inwigilacja pegasus Trójka

"Nie ma miejsca na federalizm w UE". Politycy o planach niemieckiej koalicji

– Głos takiego państwa jak Niemcy jest jakimś wyznacznikiem w Unii Europejskiej. Mam jednak nadzieję, że praktyka zweryfikuje te często być może zbyt ambitne, a czasami wręcz niebezpieczne pomysły – mówił o planach nowej niemieckiej koalicji na federalizację UE Marcin Przydacz. Gościem audycji w Programie 3 Polskiego Radia był także Paweł Zalewski.
Zobacz więcej na temat:  Trójka ŚWIAT Europa Unia Europejska Niemcy Beata Michniewicz Paweł Zalewski Marcin Przydacz

"To gra Putina na destabilizację polityczną Unii Europejskiej". Paweł Zalewski o kryzysie migracyjnym

- Putin już kilka lat temu zobaczył, że fala migracji to dobry instrument służący do rozbicia Europy. Obecne jego działania są grą na destabilizację polityczną Unii Europejskiej. Jednak dziś zjawisko to nie ma tak dużej skali jak kiedyś - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Zalewski, poseł niezrzeszony. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 migracja Władimir Putin Rosja Białoruś Paweł Zalewski

Zalewski: Łukaszenka woli być gubernatorem Białorusi z nadania Kremla

Dla Alaksandra Łukaszenki funkcja gubernatora Białorusi z nadania Kremla jest ważniejsza niż porozumienie się nie tylko z Zachodem, ale też ze swoim własnym narodem. To jest wydarzenie, które cementuje na stałe jego związek z Putinem i zmniejsza do zera zdolność manewru wobec Kremla - mówił w Polskim Radiu 24 poseł niezrzeszony Paweł Zalewski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Białoruś Aleksander Łukaszenka Władimir Putin Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Paweł Zalewski

Zalewski: chcę walczyć o Platformę. W poniedziałek lub wtorek odwołam się od decyzji o wykluczeniu z partii

Poseł Paweł Zalewski zapowiedział, że mimo nieotrzymania pisemnego uzasadnienia w poniedziałek lub wtorek odwoła się od decyzji o wykluczeniu go z PO. - Chodzi mi o to, aby móc przedstawić swoje racje wobec sądu koleżeńskiego i udowodnić, że działania zarządu były bezpodstawne - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Zalewski Platforma Obywatelska koalicja obywatelska opozycja Borys Budka Rafał Trzaskowski

Polska 2050 zaprasza Różę Thun. Gill-Piątek: bylibyśmy szczęśliwi, gdyby podjęła z nami rozmowy

 - Róża Thun to osoba o wielkim formacie, ciesząca się powszechnym szacunkiem. Z PO odchodzi człowiek, który jest nośnikiem demokratycznego i wolnościowego etosu związanego z tym ugrupowaniem. Czułabym się zaszczycona mogąc usiąść do politycznych rozmów z Różą Thun - mówiła w Polskim Radiu 24 Hanna Gill-Piątek z ugrupowania Szymona Hołowni Polska 2050.
Zobacz więcej na temat:  Szymon Hołownia POLSKA polityka Polskie Radio 24 Róża Thun Paweł Zalewski Platforma Obywatelska

"Walka o szalupy ratunkowe". Mateusz Kosiński o odejściach z Platformy Obywatelskiej

- Większość sondaży wskazuje, że partia traci. Powinna nastąpić refleksja, należałoby posypać głowę popiołem i zmienić kurs. Nie ma rachunku sumienia, jest lot ćmy nad palącą się świeczką. PO idzie w zaparte i nie dostrzega swoich błędów - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Mateusz Kosiński z Tygodnika Solidarność. 
Zobacz więcej na temat:  Róża Thun Platforma Obywatelska Paweł Zalewski Ireneusz Raś polityka POLSKA

Marek Sawicki: Raś i Zalewski nie złożyli jeszcze broni

- Rozmawiałem niedawno z Pawłem Zalewskim i z kilkoma konserwatywnymi parlamentarzystami PO. Powiedzieli, że ich celem jest naprawianie partii, oni tak łatwo nie pozwolą, by PO przeszła na lewo. W mojej ocenie Raś i Zalewski nie złożyli jeszcze broni. Oni uważają, że PO można jeszcze naprawić, niech próbują - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Marek Sawicki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska Paweł Zalewski Ireneusz Raś PSL-Koalicja Polska Marek Sawicki polityka