Polskie Radio
Section05
komiksy

Jacek Świdziński i "Festiwal". Pierwszy komiks z Paszportem Polityki

Festiwal Młodzieży, który odbył się w Polsce w 1955 roku, czyli tuż przed "odwilżą", był wyjątkowym wydarzeniem w historii PRL. - Postanowiłem ugryźć ten temat z wielu stron i opowiedzieć o odczuwaniu świata na moment przed eksplozją - mówi Jacek Świdziński, autor komiksu i laureat Paszportów Polityki 2023 w kategorii Książka. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka KULTURA komiks Kamil Jasieński historia Polski PRL komiksy Paszport Polityki Jacek Świdziński

Komiksy dla małych i dużych. Piotr Nowacki na styku dwóch światów

- Rysuję komiksy skierowane do dzieci oraz tworzę powieści graficzne dla starszych odbiorców - opowiada Piotr Nowacki. - Nie wartościuję tych aktywności i zależy mi na tym, żeby robić obie te rzeczy. Każda z nich wymaga trochę innego podejścia i zanurzenia się w inny świat, ale bardzo podoba mi się możliwość łączenia obu przestrzeni. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka KULTURA komiks komiksy Kamil Jasieński

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi - wśród gości twórca "Thorgala"

- Festiwal to są goście na żywo i to jest naprawdę prawdziwa magia tej imprezy, bo można spotkać twórców, porozmawiać z nimi, pójść na warsztaty prowadzone przez profesjonalistów - mówi Katarzyna Tośta, rzeczniczka Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, który już wkrótce odbędzie się w Łodzi. Wśród zaproszonych gości są m.in. twórca mangi Tanabe Gou z Japonii oraz rysownik komiksu "Thorgal" Grzegorz Rosiński.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Paweł Siwek Łódź komiks komiksy gry gry planszowe gry wideo