Polskie Radio
Section05
Marvel Comics

Komiks: niegdyś pogardzane historyjki obrazkowe, dzisiaj klasyka literatury i kina

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat stosunek do komiksu diametralnie się zmienił. Kiedyś pogardzany i uważany za literaturę najniższych lotów, dzisiaj awansował do poziomu klasyki. Rysownicy zajmujący się komiksami są uważani za mistrzów, a reżyserzy i aktorzy pracujący przy ekranizacjach stają się gwiazdami kina.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA STYL ŻYCIA komiks FILM superbohater Marvel Comics DC Comics Małgorzata Jakubowska Tomasz Miara Trójka

Marvel ujawnił swoje plany: dwa filmy o Avengersach w fazie VI MCU

Do tej pory miało premierę 29 filmów należących do MCU (Marvel Cinematic Universum – Filmowe Universum Marvela) i podzielonych na cztery fazy. Ostatni, zamykający IV fazę będzie miał premierę jesienią. Jednak Marvel nie zwalnia tempa: jeszcze nie zaczęła się faza V, a już pojawiła się zapowiedź tego, co zobaczymy w fazie VI: będą to m.in. dwa filmy o Avengersach.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM komiks Marvel Comics Józef Niewiarowski Katarzyna Cygler Trójka

PR24 "Kolejny wielki przebój". Piotr Gociek o najnowszej produkcji Marvela

- Zaczniemy od dużego ekranu, ponieważ z danych na miniony poniedziałek wynikało, że film "Thor: Miłość i grom" zdążył w ciągu ponad tygodnia dystrybucji w Stanach Zjednoczonych i na świecie zarobić ponad 13 milionów dolarów, więc wiele wskazuje na to, że wytwórnia Marvela oraz koncern Dinseya mają w rękach kolejny wielki przebój - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Gociek. Współprowadzący audycję Łukasz Adamski również zdradził swoją opinię na temat filmu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA FILM Marvel Marvel Comics kino Piotr Gociek Łukasz Adamski