Polskie Radio
Section05
Antoni Piechniczek

Ten rywal nam "nie leży". Bilans z Czechami do poprawy

Reprezentacja Polski kończy eliminacje do Euro 2024 meczem z Czechami. W historycznym zestawieniu spotkań z czeskimi sąsiadami nie było jeszcze remisu, mimo to bilans obu zespołów jest bardzo podobny.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Robert Lewandowski reprezentacja Czech Antoni Piechniczek Jerzy Brzęczek Adam Nawałka Franciszek Smuda paweł brożek euzebiusz smolarek Arkadiusz Milik kamil grosicki Jakub Błaszczykowski łukasz piszczek

Santos jednak przetrwa sztorm? "Ja bym go nie zwalniał"

Reprezentacja Polski przegrała z Albanią w meczu 6. kolejki grupy E eliminacji mistrzostw Europy. To trzecie spotkanie zakończone porażką Biało-Czerwonych pod wodzą selekcjonera Fernando Santosa. Pojawiły się głosy nawołujące do dymisji szkoleniowca, ale nie każdy uważa, że kadra potrzebuje zmian. - Trzeba być powściągliwym. Jestem optymistą i człowiekiem życzliwym reprezentacji. Mam prawo głośno powiedzieć, że trenera Fernando Santosa bym nie zmieniał – uważa były selekcjoner polskich piłkarzy Antoni Piechniczek.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Polski reprezentacja Albanii Fernando Santos Antoni Piechniczek

"Dwa razy zmieniłeś trenerów". Antoni Piechniczek krytykuje Lewandowskiego

Czesław Michniewicz nie poprowadzi reprezentacji Polski w zbliżających się eliminacjach do mistrzostw Europy. Kontrakt z trenerem nie zostanie przedłużony przez PZPN, o co mieli zabiegać piłkarze kadry, w tym Robert Lewandowski. -  Dwa razy zmieniłeś trenerów reprezentacji Polski - skrytykował "Lewego" Antoni Piechniczek, były selekcjoner i medalista mistrzostw świata z 1982 roku.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Robert Lewandowski Czesław Michniewicz Antoni Piechniczek

Burza trwa. "Takie rzeczy załatwia się w ciszy gabinetów"

 - Jeśli ma się uwagi do koncepcji prowadzenia drużyny, to takie rzeczy załatwia się w ciszy gabinetów. (...) Lewandowski kąpieli nie wziął, nie ułożył fryzury, a już rzucił hasło, że "taka wizja gry mu nie odpowiada" - mówił w Programie 3 Polskiego Radia były trener reprezentacji Polski Antoni Piechniczek.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Piechniczek SPORT Piłka nożna Katar 2022 mistrzostwa świata Czesław Michniewicz reprezentacja Polski Robert Lewandowski

Co z przyszłością Michniewicza? Piechniczek: powinien pozostać selekcjonerem

- Praca z reprezentacją jest procesem ciągłym, ona się nie kończy. Na wiosnę przyszłego roku będziemy grali pierwsze mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy. [...] Wszyscy będziemy pomagali Michniewiczowi wyciągnąć wnioski z tej lekcji, jaką dostał w Katarze - mówił w Programie 3 Polskiego Radia o najbliższej przyszłości polskiej reprezentacji były trener Antoni Piechniczek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka Dariusz Wieczorkowski Antoni Piechniczek POLSKA SPORT Piłka nożna Katar 2022 mistrzostwa świata Czesław Michniewicz reprezentacja Polski

Gol-widmo, król Lato i zawody - historia naszych inauguracji

Reprezentacja Polski tylko raz w swojej historii wygrała mecz otwarcia podczas piłkarskich mistrzostw świata. Czesław Michniewicz musi zadbać o poprawienie niekorzystnych statystyk, a przede wszystkim uniknąć czwartej kolejnej inauguracyjnej porażki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Katar 2022 Czesław Michniewicz reprezentacja Polski reprezentacja Meksyku grzegorz lato Kazimierz Deyna Jan Tomaszewski Zbigniew Boniek Antoni Piechniczek Kazimierz Górski Jerzy Engel Paweł Janas Adam Nawałka Grzegorz Krychowiak

"Messi to leśny dziadek". Słowa Piechniczka cytuje świat

- Lionel Messi to już leśny dziadek - powiedział były selekcjoner reprezentacji Polski Antoni Piechniczek w rozmowie z portalem NaTemat i się "zaczęło". Słowa brązowego medalisty mundialu w Hiszpanii podchwyciły serwisy sportowe na całym świecie, a na trudnej do precyzyjnego przetłumaczenia frazie języki łamano sobie niemal w każdym zakątku globu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Antoni Piechniczek Katar 2022 lionel messi reprezentacja Argentyny

TYLKOU NAS Domarski, Piechniczek, Frankowski i Wojtala o meczu z Węgrami. Legendy polskiej piłki rozczarowane

Mimo odrobienia dwubramkowej straty i uratowania punktu w meczu reprezentacji Polski z Węgrami wśród ekspertów dominują pesymistyczne głosy. Gwiazdy polskiej piłki zwracają uwagę na fatalną postawę biało-czerwonych w pierwszej połowie i dużą liczbę niewymuszonych błędów w wykonaniu naszych kadrowiczów.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Katar 2022 Antoni Piechniczek reprezentacja Węgier tomasz frankowski Paulo Sousa

TYLKO U NAS Piechniczek: wskazanie "11" stulecia PZPN to duża odwaga

Podczas gali PZPN z okazji 100-lecia związku podano "11" stulecia. - Co mają powiedzieć takie legendy jak Lucjan Brychczy, Edmund Zientara, jak śląski bramkarz Edward Szymkowiak, czy Stanisław Oślizło, których zabrakło w historycznej drużynie? - pyta w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl trener Antoni Piechniczek, selekcjoner brązowych medalistów mundialu 1982 roku.     
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Antoni Piechniczek SPORT PZPN

"Lewy" bez wsparcia?: "Piłkarza na miarę Deyny nie widzę"

- Lewandowski i każdy inny napastnik musi mieć w otoczeniu piłkarzy na miarę Kazimierza Deyny, którzy go obsłużą, a takich na razie w naszej reprezentacji nie widzę. Musi mieć również dobrych skrzydłowych, jak Robert Gadocha, Grzegorz Lato czy Włodzimierz Smolarek. Takich też nie widzę - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Antoni Piechniczek, selekcjoner reprezentacji, która w 1982 roku wróciła z mundialu z medalem. 
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Antoni Piechniczek reprezentacja Polski Rosja 2018 SPORT