Polskie Radio
Section05
Pekao

LOT i Pekao nawiązały współpracę. "Przelatane" mile trafią na karty bankowe

Bank Pekao i Polskie Linie Lotnicze LOT będą współpracować przy programie Miles&More. Przedstawiciele obu spółek podkreślają, że przy częstym korzystaniu z połączeń lotniczych polskiego przewoźnika, wyrobienie specjalnej karty przynosi dużo korzyści. Karta, dzięki której można zbierać punkty jest połączona z usługami bankowymi.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste LOT Pekao karta płatnicza

ART. SPONSOROWANY Natura na pierwszym planie

Bank Pekao S.A. we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie zaprasza do obejrzenia krótkiego filmu pt. "Było Pięknie", który przenosi nas do wyjątkowego świata Franciszka Maśluszczaka. Współczesny artysta ma w swoim dorobku ponad sto wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach, m.in. Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Szczecinie, Muzeum Pokoju w Tokio, Muzeum im. Chagalla w Witebsku, Muzeum Miejskiego w Gandawie, a także w wielu kolekcjach prywatnych. Zrealizował cykl fresków Drogi Krzyżowej w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie w Warszawie oraz polichromię w kapliczce w Borkach koło Wrocławia.
Zobacz więcej na temat:  Pekao POLSKA

W oczekiwaniu na decyzję RPP. Ekonomista Pekao: Rada utrzyma wysokie stopy procentowe na dłużej

Rada Polityki Pieniężnej nie zmieni stóp procentowych na rozpoczynającym się w poniedziałek posiedzeniu - uważa ekonomista Banku Pekao Kamil Łuczkowski. W ubiegłym roku RPP dwa razy obniżyła stopy procentowe - we wrześniu i w październiku, łącznie o 1 pkt. proc. W efekcie główna stopa procentowa NBP, stopa referencyjna, wynosi 5,75 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rada Polityki Pieniężnej stopy procentowe inflacja Pekao

ART. SPONSOROWANY Druga odsłona konkursu PEKAO ART_stories za nami

Bank Pekao S.A. rozstrzygnął drugą edycję konkursu artystycznego PEKAO ART_stories skierowanego do wszystkich, którzy chcieli podzielić się swoim talentem. Zadanie konkursowe drugiej edycji polegało na przedstawieniu pomysłu na wydanie dodatkowych środków finansowych pozyskanych z pożyczki ekspresowej Pekao. Laureat konkursu za główną nagrodę otrzymał 20 tys. zł. Autorzy wyróżnionych prac otrzymali po 2 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  Pekao konkursy POLSKA

ART. SPONSOROWANY Sztuka na ekranie

Swoje umiejętności szkolił pod okiem samego Jana Matejki, przyjaźnił się i wielokrotnie współpracował ze Stanisławem Wyspiańskim. Józef Mehoffer, bo o nim mowa, był jednym z najwybitniejszych artystów okresu Młodej Polski. Bank Pekao S.A. we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie zaprasza do obejrzenia krótkiego filmu pt. "Barwy światła", który przenosi nas w świat tajemniczego Krakowa, gdzie przez wiele lat mieszkał i tworzył ten wybitnie utalentowany artysta.
Zobacz więcej na temat:  Pekao POLSKA

ART. SPONSOROWANY Światowy Dzień Oszczędzania – trendy na rynku produktów oszczędnościowych

31 października przypada Światowy Dzień Oszczędzania. U podstaw tej ustanowionej niemal sto lat temu inicjatywy legło przekonanie, że  kluczem dla zapewnienia  stabilnego i długotrwałego rozwoju społeczeństw jest promowanie idei oszczędzania. Jakie dziś produkty oszczędnościowe cieszą się największą popularnością? Jakie są obecnie trendy w oszczędzaniu? 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bank oszczędzanie konto oszczędnościowe obligacje Pekao

Rakiety Piorun eksportowy hit PGZ, docenione w konkursie "Lubię, bo polskie 2023"

Nagroda w konkursie "Lubię, bo polskie 2023" dla rakiety Piorun, to wielkie wyróżnienie dla pracowników PGZ - powiedział Krzysztof Sola wiceprezes PGZ w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. Ręczne, rakiety przeciwlotnicze Piorun zostały wyróżnione w kategorii "Najlepszy Polski Produkt Eksportowy 2023"
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia Trójka Polska Grupa Zbrojeniowa LOT Orlen nask Pekao