Polskie Radio
Section05
Pekao

Wzrost PKB w IV kwartale 2021 r. wyniósł 6,7-6,8 proc. Bank Pekao: końcówka roku okazała się bardzo mocna

Dane z grudnia o produkcji przemysłowej oznaczają, że wzrost PKB wyniósł w IV kwartale 2021 r. 6,7-6,8 proc., a w całym 2021 r. sięgnął 5,6 proc. - wynika z komentarza Banku Pekao do piątkowych danych GUS. Ekonomiści tej instytucji stwierdzili, że grudniowe dane potwierdzają, że końcówka roku 2021 okazała się bardzo mocna.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pkb Główny Urząd Statystyczny produkcja przemysłowa budownictwo Pekao

Koszt dekarbonizacji wyniesie ok. 64 tys. zł na osobę. Sasin: pora na oprzytomnienie brukselskich elit

- Liczę na oprzytomnienie europejskich elit w sprawie transformacji; unijni technokraci muszą zrozumieć, że forsowanie pakietu klimatycznego to katastrofalny błąd - powiedział "Dziennikowi Gazecie Prawnej" wicepremier, minister aktywów państwowych, Jacek Sasin.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka węgiel Fit for 55 Unia Europejska Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych Pekao

ART. SPONSOROWANY Bank Pekao: 10 zasad cyberbezpieczeństwa na czas świątecznych zakupów

Okres świąteczny to czas spotkań, prezentów, upominków oraz… wzmożonej aktywności cyberprzestępców. W okolicy Mikołajek i Wigilii Bożego Narodzenia robimy w sieci mnóstwo zakupów, a tym samym jesteśmy częściej niż zwykle narażeni na cyberataki. Dlatego w ten szczególny czas Bank Pekao zwraca uwagę, aby pamiętać nie tylko o idealnych prezentach, ale też o właściwym zapewnieniu ochrony w internecie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bank finanse Pekao GOSPODARKA

Prezes banku Pekao: inflacja uderza w te państwa, w których jest dobra koniunktura

- Inflacja uderza choćby w te kraje środkowej Europy, gdzie jest dobra koniunktura. Widzimy, że Czechy i Węgry zaczęły ten cykl wcześniej - powiedział w audycji "W otwarte karty" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Leszek Skiba, prezes Pekao S.A. oraz były wiceminister finansów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA inflacja finanse pieniądze stopy procentowe NBP Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Pekao

Spółki skarbu państwa notowane na GPW dają spore zyski do budżetu i dywidendy dla giełdowych inwestorów

Dobre zarządzanie, bezpieczeństwo, atrakcyjne dla rynku strategie rozwojowe, czy premie w postaci dywidendy, to w ocenie wiceministra aktywów państwowych Andrzeja Śliwki, główne przyczyny wzrostu Indeksu WIG MAP, w skład którego wchodzą 22 notowane na GPW spółki Skarbu Państwa. Od początku indeks ten zyskał ponad 24 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA spółka cywilna gpw Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa inwestycje PKO BP Tauron Polska Energia Pekao KGHM Polska Miedź PKN Orlen Enea PZU PGNiG lotos Azoty Tarnów alior bank

Stopy procentowe zaczną rosnąć w połowie 2022? Analitycy komentują decyzję Rady Polityki Pieniężnej

Prawdopodobieństwo podwyżek stóp zacznie rosnąć w połowie 2022 , kiedy inflacja zacznie ponownie przyspieszać, a gospodarka będzie pod silnym, pozytywnym wpływem środków z Unii Europejskiej - napisali w komentarzu do decyzji Rady Polityki Pieniężnej analitycy PKO Banku Polskiego. Według ekonomistów Banku Pekao pierwsza podwyżka stóp procentowych odbędzie się w marcu przyszłego roku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA stopy procentowe Rada Polityki Pieniężnej PKO BP Pekao ANALIZA finanse

Nawet 4 bln dolarów rocznie na transformację energetyczną. Europa Środkowa musi przyspieszyć

W skali globalnej zużycie energii z OZE rośnie w tempie kilkukrotnie szybszym niż energii konwencjonalnej - wynika z raportu Banku Pekao na temat perspektyw sektora OZE w Polsce na tle trendów globalnych i regionalnych. Zdaniem analityków wszystko wskazuje na nieuchronne przyspieszenie "zielonej rewolucji".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA klimat ochrona środowiska OZE Pekao Jerzy Kwieciński fundusze unijne