Polskie Radio
Section05
Pekao

ART. SPONSOROWANY Debaty z udziałem Banku Pekao S.A. w Davos skupione wokół Ukrainy oraz energetyki

Bank Pekao S.A. już po raz czwarty był współgospodarzem Domu Polskiego w Davos zorganizowanego w trakcie Światowego Forum Ekonomicznego. Projekt Domu Polskiego ma na celu zaprezentowanie światowym liderom Polski i jej kluczowej pozycji w regionie. Bank Pekao był w Domu Polskim organizatorem debaty na jeden z najbardziej żywiołowo dyskutowanych w Davos tematów, czyli Ukrainy. Przedstawiciele banku brali też udział w innych dyskusjach na temat energetyki czy inwestycji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Pekao davos 2023

Grupa PZU pokazała wyniki za III kwartał. Zysk netto jest wyższy od oczekiwań rynkowych

Zysk netto przypisany właścicielom jednostki dominującej grupy PZU w III kwartale 2022 r. spadł do 660 mln zł z 739 mln zł rok wcześniej - podała spółka. Zysk okazał się jednak 13 proc. powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 583 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PZU Pekao ubezpieczenie zdrowotne ubezpieczenie na życie ubezpieczenie samochodu ubezpieczenie domu POLSKA społeczeństwo

Duża zmienność na rynku obligacji skarbowych. Ekspert: ważne będzie listopadowe posiedzenie RPP

Wyceny polskich obligacji pokazują, że rynek oczekuje dalszych podwyżek stóp procentowych, do ok. 7,5 proc. Dla sytuacji na rynku długu duże znaczenie będzie miało listopadowe posiedzenie RPP i listopadowa projekcja inflacji - uważa strateg rynków walutowych w PKO BP Arkadiusz Trzciołek.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA obligacje Ministerstwo Finansów rentowność Pekao PKO BP finanse osobiste

BGK udzielił kredytu Pekao Leasing. Środki będą skierowane na wspieranie polskich przedsiębiorców

Bank Gospodarstwa Krajowego zawarł z Pekao Leasing umowę dotyczącą kredytu na kwotę 300 mln zł - poinformował BGK. To już piąta taka umowa między tymi podmiotami. Udzielony kredyt ma umożliwić Pekao Leasing wspieranie polskich przedsiębiorców.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK leasing Pekao kredyt małe i srednie przedsiębiorstwo małe przedsiębiorstwo małe firmy POLSKA inwestycje

Sytuacja małych i średnich przedsiębiorstw poprawia się. Nowy raport Pekao pokazuje koniunkturę

Sytuacja małych i średnich przedsiębiorstw w ubiegłym i bieżącym roku jest lepsza niż w 2020 roku - wynika z raportu banku Pekao SA. Wskaźnik koniunktury mikro-, małych i średnich firm, który mierzy nastroje przedsiębiorców, wyniósł w badanym okresie 93,9 punktu. Autorzy raportu podkreślają, że to lepszy wynik niż w poprzednim badaniu, ale gorszy niż w 2019 roku, kiedy indeks wyniósł 102,6 punktu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma msp raport rozwój sytuacja finansowa Pekao

Kredyt studencki dla przyszłych lekarzy. Ministerstwo Zdrowia podpisało porozumienie z bankami

Ministerstwo Zdrowia zawarło umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Pekao SA na świadczenie kredytów dla studentów kierunków medycznych. Studenci będą mogli skorzystać z pożyczek na preferencyjnych warunkach z możliwością umorzenia po przepracowaniu określonego czasu w państwowych placówkach służby zdrowia. Kredyty mają być dostępne już od 18 lipca.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA studenci POLSKA Ministerstwo Zdrowia BGK Pekao finanse osobiste

Polacy ponownie zaczynają oszczędzać. Rośnie liczba kont osobistych w Polsce

Banki obsługują w Polsce już ponad 35,5 mln kont osobistych. Trzymanie pieniędzy na koncie jest przede wszystkim bardziej bezpieczna forma oszczędzania. Sprzyja temu nowa oferta banków, które podnoszą oprocentowanie depozytów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Pietraszkiewicz prezes Związku Banków Polski.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Pekao lokata terminowa PKO BP bank centralny banki stopy procentowe stopy rynkowe

Inflacja, ceny i stopy procentowe. Ekonomiści o możliwych scenariuszach

Analitycy, których opinie zebrał PAP, prezentują różne prognozy, dotyczące tego, kiedy będziemy mieli szczyt inflacji. Najwięksi optymiści mówią o najbliższych miesiącach letnich, a pesymiści o końcu roku. Wszyscy obawiają się wystąpienia różnych dodatkowych zagrożeń.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA prognozy inflacja ceny paliw ceny żywności stopy procentowe ing bank śląski Pekao PKO BP analityka