Polskie Radio
Section05
blik

Płatności elektroniczne najczęściej Blikiem i przelewem elektronicznym. Polacy na e-zakupach

Najczęściej za e-zakupy Polacy płacą Blikiem, na drugim miejscu korzystają z szybkiego przelewu elektronicznego, a w dalszej kolejności z karty debetowej - wynika z badania "Polaków Portfel Własny: trendy e-commerce 2023". Dodano, że coraz więcej osób kupuje przez internet kilka razy w miesiącu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA płatności internetowe płatności mobilne płatności online blik POLSKA

Płatności BLIK-iem w mObywatelu nie podobają się wielkim firmom. Minister wyjaśnia

BLIK od zawsze był solą w oku wielkich firm rozliczających płatności - ocenił minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. To jego odpowiedź na artykuł serwisu Money.pl, w którym autor zarzuca mu, że bez przetargu wybrał państwowy bank na operatora płatności w aplikacji mObywatel. W sprawę wplątano nawet ojca ministra Cieszyńskiego. Portal tvp.info wyjaśnił sprawę.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma biznes wzrost gospodarczy gospodarka polska blik

BLIK-iem za roczny PIT. Zmiany już od stycznia 2023 roku

Spośród zobowiązań podatkowych, za które będzie można zapłacić BLIK-iem, jako pierwsze zostanie udostępniony roczny PIT zarówno dla osób fizycznych jak i przedsiębiorców. Możliwość opłacania zobowiązań podatkowych BLIK-iem, wprowadziła znowelizowana ustawa o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, która już została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów Krajowa Administracja Skarbowa podatki blik płatności

Oszustwo na BLIKA – na czym polega i jak nie dać się nabrać?

Po metodach na policjanta i na wnuczka przyszedł czas na oszustwo na BLIKA. Dlaczego powinniśmy zastanowić się dwa razy, zanim zgodzimy się pozytywnie odpowiedzieć na wiadomość od naszego znajomego proszącego o podanie kodu BLIK? Na to pytanie odpowiedziała specjalistka ds. dezinformacji dr Klaudia Rosińska.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Łodej Klaudia Rosińska fake news internet oszustwa oszustwo bankowość mobilna bankowość bankowość internetowa blik