Polskie Radio
Section05
Piotr Gociek

"Hit Man". Richard Linklater odświeża komedię kryminalną

- Sens filmu "Hit Man" na ubiegłoroczny Festiwalu w Wenecji wspominam jako jeden z najlepszych. Po tygodniu oglądania bardzo wysoko oktanowego kina artystycznego, mniej lub bardziej ambitnego, my dziennikarze nie bawiliśmy się chyba tak dobrze na żadnej innej projekcji. Biliśmy brawo, śmialiśmy się, była to świetna odtrutka na nadęte kino, które traktuje widzów jak idiotów - mówiła w audycji "O wszystkim z kulturą" Adriana Prodeus.
Zobacz więcej na temat:  kino Adriana Prodeus FILM KULTURA Richard Linklater Dwójka

Festiwal w Cannes: Kevin Costner, Francis Ford Coppola i wszystko na jedną kartę

Kevin Costner i Francis Ford Coppola na tegorocznym festiwalu w Cannes pokazali swoje filmy. Obaj artyści zastawili swój majątek, aby je wyprodukować. Jakie reakcje towarzyszyły pokazom obu filmów i co sądzą o nich krytycy, opowiedzieli w audycji "O wszystkim z kulturą" w Programie 2 Polskiego Radia Piotr Gociek i będąca w Cannes Adriana Prodeus.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Cannes Festiwal w Cannes FILM Kevin Costner Francis Ford Coppola Adriana Prodeus

"Stolik z widokiem na Kreml". Orbitowski: Reszka buduje ze skrawków wielką opowieść o Rosji

- Ta książka ma koszmarną okładkę i bardzo nijaki, niezachęcający tytuł. Pod nimi kryje się wspaniała książka, która nam pokazuje, ze Paweł Reszka nie tylko jest świetnym reporterem, ale też bardzo dobrym pisarzem - mówił Piotr Gociek, który z Łukaszem Orbitowskim recenzował w Polskim Radiu 24 nowości wydawnicze.
Zobacz więcej na temat:  KSIĄŻKA literatura książki czytelnictwo Polskie Radio 24 Łukasz Orbitowski

Film "Pamięć" Michela Franco. Rozważania o demencji i chorobie Alzheimera

- Film "Pamięć" ("Memory") był jednym z ostatnich seansów konkursowych na ubiegłorocznym festiwalu w Wenecji. Jak to na festiwalu, był to moment poczucia przesytu kinem. Wtedy jednak pojawił się ten film i uwiódł mnie od pierwszej chwili - opisała swoje wrażenia Adriana Prodeus, która wraz z Piotrem Goćkiem w audycji "O wszystkim z kulturą" pochyliła się nad obrazem Michaela Franco.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Adriana Prodeus FILM demencja choroba Alzheimera pamięć KULTURA

W roli głównej Sandra Hüller. "Reprezentuje rzadko dziś spotykany typ aktorstwa"

- Dziś o tym, jaką niesamowitą wartość dodaną może wnieść odpowiednio dobrana do roli aktorka, na przykładzie dwóch nietuzinkowych filmów, o których było, jest i pewnie jeszcze będzie głośno. Mowa o Sandrze Hüller, którą możemy oglądać teraz w kinie w "Anatomii upadku" i "Strefie interesów" - mówił Piotr Gociek w filmowej odsłonie audycji "O wszystkim z kulturą".
Zobacz więcej na temat:  aktorzy Adriana Prodeus FILM KULTURA Jonathan Glazer Dwójka kino Sandra Huller Oscary 2024