Polskie Radio
Section05

pit

Zerowy PIT dla młodych. Senat debatował nad projektem ustawy

Senat zajął się wieczorem rządowym projektem ustawy wprowadzającej zerowy PIT dla młodych osób do 26. roku życia. Zapisy wróciły do senackiej komisji budżetu i finansów, bo na posiedzeniu zgłoszono wnioski legislacyjne. Komisja zajmie się nimi w czwartek rano, a głosowanie nad ustawą planowane jest pod koniec posiedzenia, w bloku głosowań.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat Jan Rulewski praca wynagrodzenia finanse

Komentarz dnia: nowy szef PE, akt oskarżenia przeciwko byłemu posłowi PO, zerowy PIT

O wyborze nowego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, akcie oskarżenia przeciwko m.in. byłemu posłowi Platformy Obywatelskiej Stanisławowi G. w związku z korupcją przy inwestycjach melioracyjnych w Szczecinie oraz projekcie ustawy o zerowym PIT dla młodych, mówili: Marek Kacprzak ("Wirtualna Polska") i Marek Król (publicysta).
Zobacz więcej na temat:  Henryk Szrubarz Parlament Europejski sąd Marek Król Nasz komentarz polityka

Krzysztof Mróz: zerowy PIT dla młodych to lepszy start

Rząd przyjął projekt ustawy zakładający zerowy PIT dla osób do 26. roku życia. - To bardzo pomoże młodym ludziom wejść na rynek pracy - powiedział w "Debacie Jedynki" senator Krzysztof Mróz (PiS). W audycji wzieli też udział Grzegorz Długi (Kukiz'15), Magdalena Kochan (PO) i dr Marek Rymsza, ekspert Narodowej Rady Rozwoju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA podatek dochodowy Rząd RP debata w jedynce Antoni Trzmiel podatki Grzegorz Długi Magdalena Kochan Narodowa Rada Rozwoju

J. Strzeżek: zerowy PIT dla młodych osób dobrą zmianą

- Przyjęcie przez rząd ustawy w sprawie zerowego PIT-u dla osób do 26. roku życia jest dobrą zmianą. Uważam, że odpowiednim początkiem dla tych najmłodszych, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy, jest otrzymanie w skali roku prawie trzynastej pensji - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Strzeżek, polityk Porozumienia Jarosława Gowina, radny warszawskiej dzielnicy Bielany.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Porozumienie Jarosława Gowina zjednoczona prawica Rząd RP podatek dochodowy finanse