Polskie Radio
Section05
policja

PORADNIK Kiedy mamy obowiązek noszenia maseczki i jakie kary grożą za jej brak? Zobacz wytyczne

- Obowiązek noszenia maseczek nadal istnieje - przypominał niedawno rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Apelował jednocześnie do właścicieli sklepów i sprzedawców, aby nie wpuszczali ludzi bez maseczek. Za nieosłonięcie twarzy grozi policyjny mandat, kara sądowa lub kara administracyjna od sanepidu. Przypominamy zasady bezpieczeństwa w czasie epidemii.
Zobacz więcej na temat:  maseczki maseczka społeczeństwo zdrowie Koronawirus w Polsce policja służby i bezpieczeństwo POLSKA infografika

Autobus miał "czarną skrzynkę" i kamerę w kabinie. Urządzenia pomogą wyjaśnić przyczynę wypadku

Autobus Solaris Urbino 18 CNG jest wyposażony w systemy monitorujące zdarzenia na pokładzie pojazdu, w tym kamery. Jedna z nich skierowana jest na kierowcę. To pozwoli odtworzyć, co się wydarzyło przed i w trakcie wypadku - poinformował rzecznik spółki Solaris Bus & Coach Mateusz Figaszewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa autobus wypadek kierowcy policja miasto bezpieczeństwo na drodze

Zmora warszawskich kierowców. Trasa S8 przoduje w liczbie kolizji i wypadków

To jedna z najniebezpieczniejszych i najbardziej zakorkowanych dróg w Warszawie. Na stołecznym odcinku trasy ekspresowej S8 niemal każdego dnia dochodzi do kolizji. Od początku tego roku było ich już ponad 400. Część kierowców narzeka na złą organizację ruchu. GDDKiA twierdzi, że oznakowanie jest właściwe. W czwartek na S8 doszło do tragicznego w skutkach wypadku miejskiego autobusu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa kierowcy wypadek policja GDDKiA transport mazowieckie regiony

TYLKO U NAS "Znamy jego imię i nazwisko". Zaatakowany działacz PiS o ujęciu sprawcy

- Sprawca został złapany. Wywodzi się ze środowiska, które z nami walczyło, jeśli chodzi o nadanie szkole w Czarnem imienia Danuty Siedzikówny "Inki". Widać to, co kiedyś powiedział bard Andrzej Kołakowski, że to walka trzeciego pokolenia UB z trzecim pokoleniem AK - podkreślił w Polskim Radiu 24 działacz PiS Mariusz Birosz. W ten sposób odniósł się do zniszczenia tablicy pamiątkowej poświęconej Żołnierzom Wyklętym oraz do ataku na siebie i swoją rodzinę. 
Zobacz więcej na temat:  PiS Prawo i Sprawiedliwość atak mowa nienawiści polityka pomorskie policja POLSKA Tadeusz Płużański

Ziobro o sprawie "króla dopalaczy": najważniejsze było bezpieczeństwo funkcjonariuszy

- Dla mnie najważniejsze było bezpieczeństwo funkcjonariuszy i prokuratora zajmujących się śledztwem ws. "króla dopalaczy", Jana S. Zamach na ich życie uderzałby w istotę państwa i moim zadaniem jest takich ludzi chronić - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości dopalacze przestępczość sąd prokuratura policja służby i bezpieczeństwo POLSKA