X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
sankcje USA

Władze Iranu wzywają Europę do sprzeciwu wobec sankcji

Iran apeluje do Europy, by przeciwstawiła się przywróconym właśnie sankcjom ze strony Stanów Zjednoczonych. Chodzi o wprowadzony przez Waszyngton zakaz kupowania irańskiej ropy oraz inne restrykcje. To właśnie europejskie kraje najgłośniej krytykują politykę Donalda Trumpa wobec Iranu. Do krytyki sankcji przyłączyły się dzisiaj także Rosja i Turcja. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Iran Stany Zjednoczone sankcje USA Turcja ropa naftowa

Amerykańskie sankcje wobec Iranu weszły w życie. Jakie będą ich konsekwencje?

Irański sektor transportowy, finansowy oraz energetyczny zostały objęte amerykańskimi sankcjami gospodarczymi, które 5 listopada weszły w życie. To konsekwencja zerwania przez Donalda Trumpa w maju tego roku porozumienia nuklearnego z Teheranem. W audycji „Świat w Powiększeniu” rozmowa o ich wpływie na funkcjonowanie Iranu, a także na stosunki USA z państwami europejskimi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Iran Stany Zjednoczone sankcje sankcje USA Teheran ropa naftowa Ameryka

Dania chce unijnych sankcji na Iran

Teherańskie służby specjalne miały zorganizować na terytorium Danii zamach na przeciwnika władz irańskich. Akcję udaremniły służby Danii i Szwecji w niezwykle szeroko zakrojonej operacji - w Szwecji aresztowano podejrzanego obywatela Norwegii o korzeniach irańskich. Władze Norwegi wezwały na specjalne rozmowy ambasadora Iranu w Oslo. Dania chce teraz nałożyć na Iran nowe unijne sankcje. O sprawie mówiła dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Zobacz więcej na temat:  Iran Dania sankcje Unii Europejskiej sankcje USA Izrael USA Europa Zachodnia

Antoni Macierewicz: Rosja ma nadzieję, że Polska będzie ustępowała wobec jej żądań

– Ci, którzy mają nadzieję, że ugodowością lub poddaństwem zyskają coś od Rosji w ogóle nie rozumieją tego państwa – powiedział Antoni Macierewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości, były minister obrony narodowej. Na naszej antenie odniósł się do słów Siergieja Andriejewa, ambasadora Rosji w Polsce, który krytycznie wypowiedział się na temat dialogu między Warszawą a Moskwą.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Rosja Nord Stream 2 USA Stany Zjednoczone sankcje sankcje USA Antoni Macierewicz