Polskie Radio
Section05
sankcje USA

Kolejne firmy z Chin na "czarnej liście" Waszyngtonu. Wiemy o co są podejrzewane

Stany Zjednoczone dodały 37 firm, głównie chińskich, ale także rosyjskich, białoruskich i tajwańskich do handlowej "czarnej listy", oznaczającej ścisłą kontrolę ich transakcji bankowych - taką decyzję podjął Departament Handlu USA. Zostały oskarżone o kradzież technologii elektronicznych oraz tych związanych z genetyką.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wojna na Ukrainie Rosja Chiny sankcje USA embargo elektronika technologie genetyka kradzież danych Białoruś Birma Tajwan

Były agent kontrwywiadu FBI aresztowany. Miał pracować dla rosyjskiego oligarchy

Amerykańskie służy zatrzymały byłego szefa biura kontrwywiadu FBI w Nowym Jorku. Charles McGonigal, został w sobotę aresztowany w związku z zarzutami prania brudnych pieniędzy i łamania sankcji przeciwko Rosji - podał resort sprawiedliwości. Były urzędnik Federalnego Biura Śledczego miał pracować na rzecz rosyjskiego oligarchy Olega Deripaski, prowadząc dochodzenie w sprawie jego rywala.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone FBI Rosja sankcje USA

Minister skarbu USA za limitem ceny na rosyjską ropę naftową

Wprowadzony przez G7, Unię Europejską i Australią limit ceny na rosyjską ropę naftową transportowaną drogą morską natychmiast uderzy w najważniejsze źródło dochodów Rosji - przekazała minister skarbu USA Janet Yellen. Pułap cenowy na rosyjską ropę w wysokości 60 dolarów za baryłkę został uzgodniony w piątek.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA sankcje USA sankcje Unii Europejskiej ropa naftowa Rosja wojna na Ukrainie embargo