Polskie Radio
Section05
urządzenia mobilne

Ultra cienki HDD konkurencją dla SSD

Seagate ujawnił nowy dysk Ultra Mobile HDD zaprojektowany wyłącznie do urządzeń mobilnych. Zintegrowany z zestawem narzędzi Seagate Mobile Enablement Kit, w skład których wchodzi oprogramowanie Seagate Dynamic Data Driver, nowe rozwiązanie do przechowywania danych oferuje do 7x więcej pojemności w stosunku do tradycyjnego 64 gigabajtowego tabletu, przy zachowaniu parametrów mocy, pracy i niezawodności urządzeń flash.
Zobacz więcej na temat:  hdd seagate urządzenia mobilne

Pendrive z podwójnym interfejsem dla PC i urządzeń mobilnych

Firma PQI prezentuje nową przenośną pamięć Connect 201. Pendrive został wyposażony w dwa interfejsy USB: standardowy USB 2.0 oraz wtyczkę micro USB, umieszczoną po drugiej stronie pendrive’a – która umożliwia podłączenie przenośnej pamięci do smartfonów i tabletów z systemem Android posiadających funkcję hostu OTG (On the Go) bez użycia żadnych przejściówek.
Zobacz więcej na temat:  PC pendrive urządzenia mobilne

Intel wyprzedza konkurencję o 2 lata

Firma Intel, kojarzona dotąd raczej z procesorami do komputerów stacjonarnych i laptopów, chce podbić rynek smartfonów i tabletów. Wprowadza do sprzedaży nowe chipy, które z powodzeniem ścigają się z konkurencyjnymi procesorami firmy ARM, instalowanymi obecnie w większości urządzeń mobilnych. Zdaniem przedstawicieli firmy – prace nad kolejnymi, szybszymi i bardziej wydajnymi produktami są bardziej zaawansowane niż postępy innych producentów.
Zobacz więcej na temat:  intel smartfony tablety urządzenia mobilne

Urządzenia mobilne ratują rynek

W trakcie kryzysu sprzedaż urządzeń mobilnych ratuje Intela. Dzięki nim spółka notuje niższe spadki od branżowej średniej. Ale komputery osobiste i serwery to wciąż ważny segment rynku, który w dodatku może jeszcze zyskiwać na znaczeniu. Dzięki dofinansowywanym z budżetu i UE programom, np. cyfryzacji i e-administracji już w przyszłym roku możliwa jest poprawa koniunktury i wzrost sprzedaży także tych urządzeń.
Zobacz więcej na temat:  intel smartfon tomasz klekowski urządzenia mobilne