Polskie Radio
Section05
urządzenia mobilne

Intel wyprzedza konkurencję o 2 lata

Firma Intel, kojarzona dotąd raczej z procesorami do komputerów stacjonarnych i laptopów, chce podbić rynek smartfonów i tabletów. Wprowadza do sprzedaży nowe chipy, które z powodzeniem ścigają się z konkurencyjnymi procesorami firmy ARM, instalowanymi obecnie w większości urządzeń mobilnych. Zdaniem przedstawicieli firmy – prace nad kolejnymi, szybszymi i bardziej wydajnymi produktami są bardziej zaawansowane niż postępy innych producentów.
Zobacz więcej na temat:  intel smartfony tablety urządzenia mobilne

Urządzenia mobilne ratują rynek

W trakcie kryzysu sprzedaż urządzeń mobilnych ratuje Intela. Dzięki nim spółka notuje niższe spadki od branżowej średniej. Ale komputery osobiste i serwery to wciąż ważny segment rynku, który w dodatku może jeszcze zyskiwać na znaczeniu. Dzięki dofinansowywanym z budżetu i UE programom, np. cyfryzacji i e-administracji już w przyszłym roku możliwa jest poprawa koniunktury i wzrost sprzedaży także tych urządzeń.
Zobacz więcej na temat:  intel smartfon tomasz klekowski urządzenia mobilne

Jak wykorzystać potencjał technologii mobilnych w obsłudze klienta?

Według badania przeprowadzonego na zlecenie Interactive Intelligence w kwietniu 2013, dwóch na pięciu klientów, którzy kontaktowali się z contact center w ciągu ostatniego roku, posiada smartfony, a co dziesiąty posiada tablet. Jednak niewiele firm zdaje sobie sprawę z potencjału, jaki posiadają technologie mobilne w zakresie usprawnienia obsługi klienta.
Zobacz więcej na temat:  badanie firma mobilna firma smartfony urządzenia mobilne

5 wskazówek jak zarządzać dostępem

Zarządzanie dostępem ma kluczowe znaczenie dla każdego przedsiębiorstwa z dostępem do Internetu, a obecnie stało się ono jeszcze trudniejsze. Rozpowszechnienie pracy zdalnej i urządzeń mobilnych znacznie skomplikowało tak proste niegdyś funkcje zarządzania dostępem, a popularność mediów społecznościowych i innych stron Web 2.0 stanowi nowe wyzwanie dla środowisk pracy.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo firma internet praca zdalna urządzenia mobilne