Polskie Radio
Section05
Wiedźmin

Nowy "Wiedźmin". Andrzej Sapkowski potwierdza: książka w przyszłym roku!

Na kolejną odsłonę serii "Wiedźmin" fani Andrzeja Sapkowskiego czekają od 2013 roku. Po latach ich cierpliwość zostanie wynagrodzona - kilka miesięcy temu pisarz zdradził, że pracuje nad nową książką. Z kolei teraz autor wskazał dokładniejszy termin premiery kontynuacji przygód Geralta z Rivii.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Andrzej Sapkowski Michał Kowarski literatura książki KULTURA Wiedźmin nowy Wiedźmin Piotr Firan Radosław Nałęcz

Upiór, czyli człowiek o dwóch duszach. Wystawa "Dziady – Upiór" w Warszawie

- Mickiewicz, nazywany wieszczem, kojarzył się od razu z upiorem, ponieważ słowo "wieszcz", "wieszczy" jest synonimem upiora. A miesiąc po pogrzebie Mickiewicza na Wawelu - to jest sierpień, mamy żniwa - spada koszmarny deszcz, grad zabija ptaki na Plantach, wszystkie zbiory są pobite i chłopi zaczynają kombinować, dlaczego to się stało - mówił w Dwójce dr Łukasz Kozak, kurator wystawy "Dziady – Upiór", którą można oglądać w Bibliotece Narodowej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Adam Mickiewicz Paweł Siwek Słowianie folklor kultura ludowa upiór Biblioteka Narodowa wystawa literatura romantyzm Wiedźmin wampir Dziady Maria Janion Dwójka

Co dalej z serialem "Wiedźmin": czy piąty sezon będzie ostatnim?

Widzowie czekają na czwarty sezon "Wiedźmina", tymczasem pojawia się coraz więcej, wciąż jednak nieoficjalnych informacji, że serwis streamingowy, który jest producentem serialu, planuje jego zakończenie. Nie oznacza to jednak końca filmowej przygody Geralta, raczej chodzi o zmianę głównego bohatera przy jednoczesnym pozostaniu w wykreowanym przez twórców uniwersum.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA serial FILM Wiedźmin henry cavill Andrzej Sapkowski Dawid Muszyński Tomasz Miara Trójka

Andrzej Sapkowski w radiowej Jedynce: Kiedy nowy "Wiedźmin"? To zależy od muzy

Andrzej Sapkowski pracuje nad nową książką o Wiedźminie! Taka informacja niedawno obiegła media i wzbudziła powszechne zainteresowanie. Andrzej Sapkowski w ekskluzywnym wywiadzie dla Programu 1 Polskiego Radia potwierdził doniesienia. - Ona będzie, tylko wszyscy założyli, że będzie jutro… Dementuję tę plotkę. Książka nie będzie jutro, ona nawet nie będzie pojutrze - zdradził pisarz.
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska Andrzej Sapkowski literatura książki Wiedźmin fantastyka fantasy nowa książka Sapkowskiego saga o Wiedźminie nowa powieść Sapkowskiego

"Miłość do Wiedźmina nie stygnie". Andrzej Sapkowski potwierdził w Programie 1, że tworzy nową powieść

"Wiedźmin" przez ostatnie lata stał się fenomenem popkulturowym na całym świecie, a jego fani czekają na kolejną część sagi. Andrzej Sapkowski zapowiedział w ekskluzywnym wywiadzie dla Programu 1 Polskiego Radia, że pracuje właśnie nad nową książką. - Jak najbardziej będzie to powieść - potwierdził. Całej rozmowy można będzie wysłuchać w niedzielę (17.09) w audycji "Kulturalna Jedynka" tuż po godz. 23.05.
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska literatura Andrzej Sapkowski Wiedźmin Karolina Rożej

Andrzej Sapkowski o nowym "Wiedźminie". Rozmowa z pisarzem w Programie 1

Wiedźmin przez ostatnie lata stał się fenomenem popkulturowym na całym świecie. Przygody Geralta z Rivii i jego przyjaciół doczekały się własnej gry wideo, licznych spin-offów w postaci komiksów, a od kilku lat popularna platforma wypuszcza kolejne sezony serialu. W audycji "Ekspres Jedynki" zaprosiliśmy na pierwszą część rozmowy z Andrzejem Sapkowskim. Wywiadu w całości będzie można wysłuchać w niedzielę w audycji "Kulturalna Jedynka" tuż po godz. 23.05. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Sapkowski Wiedźmin

Andrzej Sapkowski. Jeden z najbardziej znanych na świecie polskich pisarzy

- Nie mam jakiegoś fajrantu czy dnia wolnego, bo jeżeli nie piszę, to muszę myśleć o tym, co napiszę. Niekiedy to jest równie absorbujące - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Sapkowski, który 21 czerwca skończył się 75 lat. Twórca "Wiedźmina" i "Trylogii husyckiej" jest jednym z najbardziej znanych polskich pisarzy na świecie.
Zobacz więcej na temat:  Anna Stempniak Andrzej Sapkowski Wiedźmin