Polskie Radio
Section05
wybory

Prezes PiS zapowiada reformę ordynacji wyborczej. Komentarz politologa

- Prawo i Sprawiedliwość w ostatnich latach (...) dało się poznać w polskiej polityce jako jeden z głównych, a w zasadzie główny obrońca proporcjonalnego modelu ordynacji wyborczej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, odnosząc się od zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, że PiS chce po wyborach parlamentarnych reformować ordynację wyborczą.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Rafał Chwedoruk wybory ordynacja wyborcza polityka wybory w Polsce

"To korzyść dla transparentności i przejrzystości". Jan Mosiński o pomyśle przesunięcia wyborów

- Uważam, że jest to z korzyścią dla transparentności i przejrzystości wyborów i tego, aby obywatele mieli czytelną sytuację, jeżeli chodzi o kampanię wyborczą i też udział w samym głosowaniu - o przesunięciu wyborów mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (PiS). Gościem audycji był także Maciej Konieczny (Partia Razem), który powiedział, że jest przekonany, że "bardziej chodzi tutaj o ograniczenie natury politycznej, a nie organizacyjnej".
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Terlecki POLSKA polityka Polskie Radio 24 wybory Dorota Kania Prawo i Sprawiedliwość wybory samorządowe samorząd Sejm

"Nie będziemy mieć kłopotu ze stworzeniem list". Senyszyn o planach PPS na najbliższe wybory

- My w PPS już porozumiewamy się z Unią Pracy, Wolnością i Równością czy związkami zawodowymi i myślę, że nie będziemy mieć kłopotu ze stworzeniem własnych list wyborczych, gdyby była taka potrzeba. Uważamy, że trzeba odpowiedzieć na oczekiwania Polaków, a większość z nich chciałaby listy demokratycznej opozycji - skomentowała na antenie Polskiego Radia 24 Joanna Senyszyn (PPS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Joanna Senyszyn wybory wybory w Polsce

Przesunięcie terminu wyborów samorządowych. Premier przedstawił propozycje

Kilka miesięcy, pół roku lub nawet rok - takie terminy dotyczące przesunięcia wyborów samorządowych podaje premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zaznaczył, że ostatnie wyniki Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych były rekordowe i dlatego - jak ocenił - formacja rządząca nie ma się czego obawiać w kontekście tego głosowania.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory PiS polityka Mateusz Morawiecki