Polskie Radio
Section05
wybory

Prezes PiS wznowi objazd po kraju. Znamy termin

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w czerwcu wyruszył w objazd po kraju, a niedawno go zawiesił, wróci do odwiedzania kolejnych miejscowości na przełomie sierpnia i września - wynika z informacji przekazanej przez wicemarszałka Sejmu, szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego. Polityk podkreślił, że od początku było ustalone, że sierpień miał być miesiącem wolnym od takiej aktywności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Jarosław Kaczyński Ryszard Terlecki kampania wyborcza wybory

"Bandyckie prowadzenie polityki, nie może być na to zgody". Michał Moskal o wydarzeniach w Kórniku

 - Wszystko wskazuje na to, że opłacane są bojówki, które atakują nie tylko polityków PiS, ale także ludzi, którzy udają się spotkania wyborcze. To zastraszanie społeczeństwa, bandyckie prowadzenie polityki. Nie może być na to zgody - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Moskal, szef młodzieżówki PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Wielkopolska polityka POLSKA wybory w Polsce wybory społeczeństwo

Jarosław Sellin o atakach na prezesa PiS: Donald Tusk stworzył armię nienawistników

- Dostrzegam jednostronne, wypracowane już przez kilkanaście lat tworzenie armii nienawistników przez główną partię opozycyjną, na której czele stoi Donald Tusk - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Sellin POLSKA polityka Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość emocje wybory zjednoczona prawica społeczeństwo Dorota Kania opozycja Platforma Obywatelska mowa nienawiści PiS wielkopolskie

Atak zwolenników opozycji w Kórniku. "Politycy reprezentujący takie zachowania, zasługują na infamię"

Emocje obecne na polskiej scenie politycznej, które obserwowaliśmy między innymi podczas sobotniego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Kórnika, skomentowali w Polskim Radiu 24 Wojciech Konieczny z Polskiej Partii Socjalistycznej oraz Anna Milczanowska z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania polityka POLSKA Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica opozycja emocje społeczeństwo wybory

Ataki na uczestników spotkań z Jarosławem Kaczyńskim. Dr Onasz: niestety będzie dochodziło do takich sytuacji

- Myślę, że do tego typu obrazków trzeba się przyzwyczaić. Szczególnie biorąc pod uwagę temperaturę sporu politycznego i emocji społecznych - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  opozycja zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński partie polityczne wybory POLSKA polityka Polskie Radio 24

PiS chce ruchu kontroli wyborów. Marek Król: zamieszki w lokalach mogą popsuć obraz Polski

- Niech powstają ruchy kontroli wyborów, po jednej i po drugiej stronie, niech społecznie kontrolują. Nie daj Boże, by było tak, jak sugerował Jarosław Kaczyński, że może dojść do zamieszek w lokalach wyborczych, bo to faktycznie może popsuć obraz Polski - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Król. Jego zdaniem, "te emocje, plucie, wulgaryzmy, jakie było słychać w Kórniku pod adresem PiS, muszą się wypalić".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Król Piotr Wąż zjednoczona prawica PiS wybory w Polsce wybory polityka

Kandydatów coraz mniej, bój coraz ostrzejszy. Kiedy poznamy nowego premiera Wielkiej Brytanii?

Były minister finansów Rishi Sunak, była minister obrony Penny Mordaunt i szefowa MSZ Liz Truss. Ta trójka brytyjskich polityków została w wyścigu do fotela następcy premiera Borisa Johnsona. Odpadła z niego Kemi Badenoch, przedstawicielka prawego skrzydła partii konserwatywnej. O szczegółach z Londynu korespondent Polskiego Radia - Adam Dąbrowski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania wybory Boris Johnson infografika

Terlecki o przyszłych wyborach: gramy o samodzielną większość

Wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki w udzielonym wywiadzie dla "Sieci" powiedział, że jedna lista opozycji nie byłaby dla PiS korzystna. Jak ocenił, byłaby dobra dla Donalda Tuska, bo uczyniłaby z niego niekwestionowanego lidera opozycji i oczywistego kandydata na premiera. Wskazał, że Prawo i Sprawiedliwość "gra o samodzielną większość". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Ryszard Terlecki polityka inflacja wybory