Polskie Radio
Section05
zus składki

"Czeka nas poważna dyskusja o reformie systemu emerytalnego"

- Czeka nas poważna dyskusja o reformie systemu emerytalnego. Jeśli tego nie zrobimy wyższe składki ZUS mogą odbić się w przyszłości czkawką. Liczę jednak na to, że sprawny rząd, który przełamał imposybilizm w polskiej polityce, będzie w stanie rozwiązać także ten problem – powiedział w Debacie Poranka Adam Ostolski z Krytyki Politycznej. O zwiększeniu składki ZUS w kontekście objęcia przez Mateusza Morawieckiego stanowiska premiera, mówił także Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki rekonstrukcja rządu składka zus ZUS zus składki

Związkowcy i pracodawcy przeciwko zmianom w ZUS

- Ustawa znosząca limit 30-krotności wynagrodzenia, od którego potrąca się składki na ubezpieczenia społeczne, została wprowadzona 5 dni po przyjęciu przez Radę Stałą Komitetu Rady Ministrów do Sejmu - właściwie uniemożliwiając jakąkolwiek dyskusję i zaskakując wszystkich – powiedział w audycji Gorący Temat rzecznik NSZZ Solidarność Marek Lewandowski. Konfederacja Lewiatan i NSZZ Solidarność zaapelowały do prezydenta o zawetowanie ustawy znoszącej limit składek na ZUS w razie przyjęcia jej przez parlament.
Zobacz więcej na temat:  ZUS zus składki emerytura praca

Zniesienie limitu składek na ZUS. Komentarze

Sejm uchwalił rządową ustawę o zniesieniu limitu, powyżej którego najlepiej zarabiający nie płacą składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. - To wygląda jak spisek przeciwko pracy etatowej – stwierdził w audycji Szukając Dziury w Całym Cezary Kaźmierczak ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. O skutkach takiej regulacji mówił także Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Warzecha ZUS zus składki Prawo i Sprawiedliwość Ministerstwo Rodziny Andrzej Sadowski składka zus Cezary Kaźmierczak Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej