Polskie Radio
Section05
zus składki

PORADNIK Pakiet pomocowy dla przedsiębiorców. Zobacz, kogo obejmie wsparcie i kiedy będzie dostępne

Zwolnienie z ZUS, postojowe, dopłaty do wynagrodzeń i mikrodotacje na podstawie przepisów zawartych w tarczy branżowej będą wypłacane na podstawie rozporządzenia - poinformował wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy. Dodał, że oznacza to szybsze uruchamianie pomocy.
Zobacz więcej na temat:  zus składki tarcza antykryzysowa biznes Koronawirus w Polsce koronawirus GOSPODARKA pieniądze ZUS turystyka pandemia Poradnik - koronawirus

Prezes ZUS: przejmiemy od Sanepidu decyzje o wypłacie świadczeń dla osób objętych kwarantanną

-Dziś, żeby dostać zasiłek opiekuńczy na kwarantannie, trzeba czekać na decyzję Sanepidu, który wpisuje wjazd do Polski w ramach ewidencji wjazdu do Polski. Po konsultacji z Sanepidem i resortem zdrowia postanowiliśmy, żeby ZUS miał dostęp do tej ewidencji Sanepidu, kto jest na izolacji lub kwarantannie, dzięki czemu nasze bazy danych dostaną codziennie potrzebne informacje - powiedziała w audycji "Rządy Pieniądza" w PR24 prof. Gertruda Uścińska prezes ZUS. 
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce zus składki tarcza antykryzysowa GOSPODARKA

"Dobrze by było uregulować teraz ten problem". Wiceminister Szwed o planach oskładkowania umów-zleceń

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed podkreślił w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że są plany pełnego oskładkowania wszystkich umów-zleceń. Zanim jednak rząd podejmie decyzję w tej sprawie, przedyskutuje ją z partnerami społecznymi.
Zobacz więcej na temat:  umowa zlecenie zus składki ZUS praca umowa Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

FIRMA Niższy ZUS to niższe koszty działalności. Korzystają z niego setki tysięcy przedsiębiorców

"Mały ZUS Plus" to jedna z propozycji rządu, pozwalająca obniżyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej. W tym roku jeszcze więcej firm może skorzystać z preferencyjnej formy w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy pod koniec grudnia ubiegłego roku, a zmiany weszły w życie już w lutym 2020.
Zobacz więcej na temat:  firma ZUS zus składki POLSKA GOSPODARKA obniżka podatków i opłat 2015-2020