Polskie Radio
Section05
kontrola

Handel w niedzielę. Minister Maląg zwraca się do Inspekcji Pracy o wzmożenie kontroli

O przeprowadzenie przez Państwową Inspekcję Pracy wzmożonych kontroli przestrzegania ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i w święta zwróciła się do głównej inspektor pracy Katarzyny Łażewskiej-Hrycko minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. To już kolejne pismo Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA handel sklepy Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej kontrola Marlena Maląg handel w niedzielę

Inspekcja Handlowa skontrolowała lokale gastronomiczne. Głównym grzechem okazał się... brak cenników

Inspekcja Handlowa przed wakacjami skontrolowała 53 placówki gastronomiczne, w 60,4 proc. z nich stwierdzono nieprawidłowości. Nałożono 5 mandatów karnych na łączną kwotę 700 zł. gastronomicznych, Szczególną uwagę kontrolerzy zwracali na rzetelność obsługi konsumentów oraz prawidłowość uwidaczniania cen towarów, potraw i napojów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA UOKiK restauracja gastronomia kontrola mandat społeczeństwo

Mateusz Morawiecki zapowiedział kontrole we wszystkich kopalniach. To reakcja na ostatnie wypadki

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na antenie Polsat News, że wszystkie kopalnie zostaną skontrolowane pod kątem bezpieczeństwa warunków pracy. To reakcja na śmiertelne wypadki w dwóch zakładach należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jak mówił, należy sprawdzić, czy doszło do niedopatrzeń, błędów proceduralnych, czy też jedynie do "zbiegów okoliczności". 
Zobacz więcej na temat:  górnictwo górnicy pomoc jastrzębska spółka węglowa premier Mateusz Morawiecki kontrola POLSKA służby i bezpieczeństwo

Kierowcy w stolicy muszą mieć się na baczności. Na święta będzie więcej kontroli

Rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak przekazał, że od piątku na drogach garnizonu stołecznego będzie więcej patroli ruchu drogowego. W okresie świątecznym policjanci będą prowadzić kontrole na wylotówkach, a także na trasach szybkiego ruchu i w newralgicznych miejscach, gdzie dochodzi do łamania przepisów.
Zobacz więcej na temat:  policja polska Drogówka kontrola kierowcy prawo samochód Warszawa Wielkanoc POLSKA regiony

Praca zdalna pod kontrolą. Zdecydowana większość "urywa" nieco czasu na sprawy prywatne

Trzy czwarte pracowników nie chce pracować wyłącznie stacjonarnie, a ponad 90 proc. uważa, że w ofertach zatrudnienia powinna być zamieszczana wyraźna informacja o tym, czy stanowisko umożliwia wykonywanie obowiązków zdalnie. W badaniu przyjrzano się też kontroli pracowników wykonujących swoje obowiązki poza biurem.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA praca zdalna pracodawcy pracownik kontrola praca

Walka z emisją spalin. Policja sprawdza normy środowiskowe

Polska policja otrzymała sprzęt, w skład którego wchodzi analizator spalin, dymomierz, miernik przepuszczalności światła i sonometr. Specjalne 53 pojazdy będą kontrolować i eliminować z ruchu samochody niespełniające norm technicznych oraz tych związanych z ochroną środowiska.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Polskie Radio Kierowców Radio kierowców samochody motoryzacja emisja co2 dwutlenek węgla spaliny kontrola spalania kontrola klimat globalne ocieplenie samochody elektryczne pojazdy elektryczne Polskie Radio policja mandat społeczeństwo ekologia

MSWiA: kontrolowany przez policję motocyklista nie może zsiadać z jednośladu

Uszczegółowiono przepisy rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o kontroli ruchu drogowego. Od teraz kontrolowany przez policję motocyklista nie może zsiadać z jednośladu.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio samochody samochód motoryzacja pieniądze kierowca kierowcy motocykl policja policja polska służby i bezpieczeństwo regiony podkarpackie prawo kontrola