Polskie Radio
Section05
kontrola

Kontrole na granicy polsko-słowackiej. Fogiel: prowadzimy konsultacje, nie ma jeszcze decyzji

Szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Radosław Fogiel, poseł PiS poinformował w Radiu Wnet, że Polska rozważa przywrócenia kontroli na granicy ze Słowacją. - Podchodzimy do sprawy poważnie. Prowadzimy w tej chwili konsultacje w sprawie kontroli na granicy polsko-słowackiej. Tu nie ma jeszcze żadnych decyzji. Skupiamy się na tym, żeby Polska była bezpieczna - zapewnił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radosław Fogiel Słowacja granica służby i bezpieczeństwo kontrola

Premier Saksonii o migracji: sytuacja jest dramatyczna, kontrole na granicy z Polską i Czechami są konieczne

Kolejny niemiecki polityk opowiada się za przywróceniem kontroli na granicy z Polską i Czechami w związku z dramatyczną sytuacją z migrantami. Premier Saksonii Michael Kretschmer (CDU) wezwał rząd RFN do ich wprowadzenia i podjęcia zdecydowanych działań w celu ograniczenia nielegalnej migracji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy kryzys migracyjny 2023 Saksonia premier POLSKA Czechy kontrola granica Europa

Za czasów PO Rosja i Białoruś przeprowadzały kontrole polskich dywizji. Gen. Samol ujawnił szokujące informacje

Generał Bogusław Samol poinformował, że władze Rosji i Białorusi przeprowadzały kontrole polskich dywizji, pomimo że porozumienie w tej sprawie dawno wygasło. - Takie były decyzje naszych przełożonych - mówił. Wówczas szefem MON był Bogdan Klich z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Bogdan Klich Platforma Obywatelska Rosja Białoruś kontrola

Policyjna akcja "Trzeźwość". W weekend ponad 50 kierowców zatrzymanych na Podkarpaciu

51 nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci podczas dwudniowej akcji "Trzeźwość" na podkarpackich drogach.Kontrole stanu trzeźwości kierowców trwały w sobotę i niedzielę w wyznaczonych punktach na terenie całego województwa. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online Drogówka policja kierowcy samochody kontrola podkarpackie mandat

Na Mazowszu skontrolowano prawie 250 autobusów przewożących dzieci i młodzież

W ciągu pierwszej połowy wakacji policjanci z garnizonu mazowieckiego policji skontrolowali 249 autobusów przewożących dzieci i młodzież na wakacyjny wypoczynek. Tylko w jednym przypadku stwierdzono nieprawidłowości – poinformowała w sobotę mazowiecka policja.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online autobus dzieci młodzież kontrola policja

Pijana matka wiozła 9-letnią córkę. Próbowała przekupić policjantów

Do 10 lat więzienia grozi 41-latce z gminy Wąwolnica (Lubelskie) podejrzanej o próbę wręczenia korzyści majątkowej policjantom, niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie samochodem po pijanemu, w którym przewoziła 9-letnią córkę – poinformowała policja.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców pijani kierowcy policja kierowcy bezpieczeństwo na drodze Puławy kontrola drogi Drogówka mandat Wąwolnica lubelskie

Raport Policji dot. nielegalnych wyścigów. Ponad 5,1 tys. wykroczeń

W pierwszym półroczu 2023 roku policjanci, w wyniku działań mających na celu przeciwdziałanie nielegalnym wyścigom przeprowadzili ponad 8,2 tys. kontroli oraz wylegitymowali ponad 9,1 tys. osób - podkreślił nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP. W wyniku tych kontroli policjanci ujawnili ponad 5,1 tys. wykroczeń, w tym blisko 2 tys. dot. przekroczeń dopuszczalnej prędkości.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców kierowcy samochody wyścigi samochodowe przestępczość policja mandat kontrola

"Nie wykazała nieprawidłowości". Komendant Główny Policji o kontroli ws. pani Joanny z Krakowa

Komendant główny policji, generał Jarosław Szymczyk, powiedział, że dotychczasowa kontrola funkcjonariuszy w związku z interwencją w Krakowie nie wykazała nieprawidłowości. Przed trzema miesiącami policjanci interweniowali w sprawie pani Joanny z powodu informacji o podejrzeniu próby samobójczej. Gość Programu 1 Polskiego Radia dodał, że analiza materiałów dotyczących działań policji w tej sprawie wciąż trwa. Powinna się zakończyć do końca tygodnia.
Zobacz więcej na temat:  policja polska Jarosław Szymczyk kontrola POLSKA służby i bezpieczeństwo