Projekt CEMS Chance dla wspierania młodzieży. Na czym polega?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2023 19:50
CEMS Chance to inicjatywa charytatywna skierowana do nastolatków, którzy doświadczają trudnej sytuacji życiowej bądź materialnej. W audycji sprawdzamy, na czym polega projekt i na jaką pomoc mogą liczyć młodzi Polacy.
CEMS Chance to inicjatywa charytatywna skierowana do młodzieży w wieku 14-16 lat z całej Polski (zdj. ilustracyjne)
CEMS Chance to inicjatywa charytatywna skierowana do młodzieży w wieku 14-16 lat z całej Polski (zdj. ilustracyjne)Foto: Jacob Lund/Shutterstock.com
  • CEMS Chance to inicjatywa społeczna, przygotowywana przez studentów Szkoły Głównej Handlowej.
  • Ideą projektu jest pomoc młodym ludziom w uwierzeniu w siebie i swoje możliwości, określeniu ścieżki rozwoju osobistego bądź zawodowego.
  • Inicjatywa skierowana jest do osób wieku 14-16 lat z całej Polski, które doświadczają trudnej sytuacji życiowej bądź materialnej.
  • Tegoroczna odsłona projektu CEMS odbędzie się 12 grudnia 2023 roku w Warszawie. 

Czym jest CEMS Chance?

CEMS Chance to inicjatywa charytatywna skierowana do nastolatków w wieku 14-16 lat z całej Polski, którzy doświadczają trudnej sytuacji życiowej bądź materialnej, jednocześnie stojąc przed niezwykle ważnym wyborem dotyczącym kolejnego etapu kształcenia. - To pomysł, na który przed 12 laty wpadli studenci warszawskiej SGH, a my go kontynuujemy. Chcemy dać szansę młodym ludziom i pokazać im świat. Wesprzeć ich w działaniu i zmotywować do dalszej pracy - opowiadają goście Czwórki. - CEMS Chance to projekt nakierowany na świat zewnętrzny - poza biznesem, poza murami uczelni i poza networkingiem.

Idea projektu: "robić dobro"

Ideą projektu jest pomoc uczestnikom w uwierzeniu w siebie i swoje możliwości, określeniu ścieżki rozwoju osobistego bądź zawodowego, nawiązaniu długotrwałych przyjaźni oraz odkryciu nowych zainteresowań.

- Kontaktujemy się z domami dziecka, ze szkołami i liceami z małych miejscowości, żeby przez nauczycieli i opiekunów dotrzeć do tych, którym przyda się nasza pomoc. Działamy też w social mediach - opowiadają koordynatorki CEMS Chance. - Często zdarza się też tak, że zgłaszają się do nas uczniowie, których starsi koledzy czy koleżanki uczestniczyły w naszym projekcie.

Zobacz także:

Jak wyglądają warsztaty CEMS?

Już od dwudziestu trzech edycji studenci pomagają młodym ludziom w wyborze drogi życiowej i motywują ich do intensywnego rozwoju. Tegoroczna odsłona projektu CEMS odbędzie się 12 grudnia. Wówczas to do Warszawy przyjedzie trzydzieścioro nastolatków z różnych stron Polski. Przez cztery dni będą oni brali udział w warsztatach motywacyjnych i spotkaniach z inspirującymi ludźmi, a każdy uczestnik zostanie objęty programem mentoringowym, który pomoże mu osiągnąć swoje cele poprzez indywidualne sesje.

Posłuchaj
20:08 CZWÓRKA Czwórka do piatej - chance 08.12.2023.mp3 Jak działa i komu pomaga CEMS Chance? (Czwórka do piątej/Czwórka)

"Młodym ludziom najbardziej brakuje pewności siebie"

- Najwięcej problemów młodzi ludzie mają z pewnością siebie i ma to związek z tym, skąd pochodzą. My jesteśmy po to, żeby im pokazać, że mają dużą wartość i są w stanie stworzyć coś samemu - podkreślają Aleksandra Kopyt i Helena Bednarek. - Jeśli chodzi o umiejętności to stawiamy na ich praktyczny aspekt. Uczestników CEMS kontaktujemy z naszymi partnerami, a oni coraz częściej się do nas zgłaszają, bo wiedzą, że "robimy dobro".  

***

Tytuł audycji: Czwórka do piątej

ProwadzącaWeronika Puszkar

Goście: Aleksandra Kopyt, Helena Bednarek (CEMS Chance)

Data emisji: 08.12.2023

Godzina emisji: 14.15

kul/kc


Czytaj także

Najlepsze uniwesytety na świecie. Jak "czytać" rankingi uczelni?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2023 17:30
- Rankingi są pomocne wtedy, gdy interesują nas najlepsze uczelnie na świecie albo planujemy dalszą karierę akademicką i marzy nam się doktorat na prestiżowym uniwersytecie. Jeśli chcemy nauczyć się konkretnego fachu albo interesują nas studia biznesowe, pozycja w rankingu jest mniej istotna - przekonuje Joanna Adamiak z ELAB Education Laboratory.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Inkubator UW. "Tutaj marzenia przekształcają się w realne biznesy"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2023 12:50
Pod skrzydłami Inkubatora UW młodzi ludzie mają szansę na inicjowanie przedsiębiorczości.  To miejsce, w którym studenci, doktoranci i pracownicy UW przekształcają swoje pomysły i marzenia w realne biznesy.
rozwiń zwiń