Interstudent 2024 - konkurs dla najlepszego studenta zagranicznego w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2023 15:35
To już ostatni moment, żeby wysłać zgłoszenie do konkursu Interstudent 2024. - W Polsce studenci zagraniczni stanowią 9 procent wszystkich studentów i jest ich blisko sto tysięcy - mówi Urszula Lis, przedstawicielka Kapituły Konkursu. - Zgłoszenia przyjmowane są jeszcze do 8 grudnia 2023 roku. Trzeba się więc spieszyć.
Już niewiele czasu zostało, żeby wysłać zgłoszenie do konkursu dla cudzoziemców Interstudent 2024.
Już niewiele czasu zostało, żeby wysłać zgłoszenie do konkursu dla cudzoziemców Interstudent 2024.Foto: shutterstock/Drazen Zigic
  • Interstudent to konkurs organizowany dla studentów zagranicznych studiujących w Polsce. 
  • Studenci mogą być zgłaszani przez uczelnie, organizacje studenckie, samorządy, a także osoby z zewnątrz. 
  • Zgłoszenia przyjmowane są jeszcze do 8 grudnia 2023 roku za pomocą formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie interstudent.pl.
  • Rozstrzygnięcie konkursu Interstudent 2024 nastąpi 8 lutego 2024 podczas Gali towarzyszącej konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2024".

Z opublikowanego w końcu listopada raportu "Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce" wynika, że polskie uczelnie zyskują na popularności - studiuje na nich blisko sto tysięcy studentów z ponad 180 krajów świata. Od ubiegłego roku akademickiego ich liczba wzrosła aż o 16 tysięcy. Jednymi z najpopularniejszych wśród nich kierunków są informatyka i zarządzanie. I to do nich skierowany jest konkurs Fundacji Perspektywy, który nagradza wyróżniających się studentów zagranicznych tytułem "Interstudenta".

Interstudent 2024 - kogo można zgłosić?

- Do konkursu nie można zgłaszać się samemu, głównie kandydatów zgłaszają uczelnie, organizacje, samorządy studenckie, a także osoby z zewnątrz - mówi gość Czwórki. - Ważne jest, żeby się takie osoby wykazały czymś ponadprzeciętnym. Mogą to być świetne wyniki w nauce, dokonania sportowe, ale także działalność na rzecz społeczności akademickiej, pomoc studentom zagranicznym, udział w kołach zainteresowań, a także udział w konferencjach naukowych. Możliwości jest wiele, aktywności studenckich też jest bardzo dużo. Chodzi o to, żeby byli oni przykładem dla rówieśników i ambasadorami polskich uczelni w swoich krajach.

 


Jakie są kategorie konkursu?

Do konkursu mogą być zgłaszani studenci zagraniczni uczelni publicznych i niepublicznych ze wszystkich stopni studiów, wszystkich kierunków i krajów.

- Studenci wybierani są w trzech kategoriach. Są to kategorie: studia licencjackie, studia magisterskie i studia doktoranckie - zaznacza gość Czwórki. - Kapituła ma także prawo przyznać dodatkowe wyróżnienia w ramach tego konkursu za szczególne osiągnięcia i zaangażowanie. Zgłoszenia można wysyłać do 8 grudnia 2023 roku przez formularz, który jest dostępny na naszej stronie interstudent.pl.

 

Posłuchaj
08:25 CZWORKA/Pierwsze Słyszę - Interstudent 05.12. 2023.mp3 O konkursie Intestudent 2024 opowiada Urszula Lis z Parlamentu Studentów RP, przedstawicielka Kapituły Konkursu (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu Interstudent 2024 nastąpi 8 lutego 2024 podczas Gali towarzyszącej konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2024”, której gospodarzem będzie Politechnika Poznańska.


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

ProwadziKamil Jasieński

Goście: Ula Lis (Parlament Studentów RP, przedstawicielka Kapituły Konkursu Interstudent) 

Data emisji: 05.12.2023

Godzina emisji: 9.15

aw

Czytaj także

Superfood - dieta XXI wieku, czyli jedzenie do zadań specjalnych

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2022 10:00
Dziś zarówno to, co jemy, jak i to, jak to jemy, ma nam przynosić maksymalne korzyści. Superfood - z czym to się je?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Otyłość i nadwaga. W czym może pomóc psychodietetyk?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2023 14:30
Osoby, które borykają się z nadwagą czy otyłością doskonale wiedzą czym jest efekt jojo. Mając za sobą takie doświadczenia, warto sięgnąć po bezpłatną pomoc psychodietetyka w Centrum Dietetycznym Online. 
rozwiń zwiń