Nowy album Dioxa - "Backstage"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 08:00
Oto druga solowa płyta Dioxa znanego ze składu HiFi Banda.

Pierwszy album ukazał się rok temu i zatytułowany był "Logika gry". Diox wzbogacał swoje doświadczenia muzyczne występując na jednej scenie z Eldo, przez kilka lat sprawdzał się w roli jego Hype-mana. Warto wspomnieć, że współpracował również z innymi topowymi muzykami: Sokół(WWO, ZIP Skład), Vienio (Molesta Ewenement), Pezet, Małolat, Wena, Fokus (Paktofonika, Pokahontaz), Tede i Numer Raz (3H, Warszafski Deszcz), Pyskaty, Ero i Kosi (JWP). W latach 2009 i 2010 reprezentował nasz kraj na festiwalu Hip-Hop Kemp w czechach (jedna z najbardziej renomowanych imprez muzycznych związanych z tą kulturą w Europie).

"Backstage” jako podróż po kuluarach życia Dioxa w warstwie tekstowej opowiada o jego "zakulisowych” uczuciach i przemyśleniach. Muzycznie jest to jak zawsze hip hop w najlepszym wydaniu: nawiązujące do klasyki gatunku produkcje Little’a uzupełnione świetnymi skreczami i cutami DJ-a Chwiała. Na płycie pojawia się tylko kilku, ale jakże znaczących gości: Hades, O.S.T.R., Pelson, RakRaczej. Za warstwę brzmieniową, tak jak przy poprzedniej płycie, odpowiedzialny jest duet The Returners.

Płyta ukazała się pod patronatem Czwórki.

Czytaj także

The Pryzmats: Każdy z nas ma inne zajawki, ciężko dać się zaszufladkować

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2012 16:00
Jeden z blogerów napisał o muzyce sekstetu z Żywca - rap jakiego w Polsce nie było. Trafnie! Czwórka objęła patronatem "Coś z niczego", debiutancką płytę grupy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert zespołu SOFA w Czwórce! (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2012 20:10
5 maja w "Ministerstwie Dźwięku" wystąpił na żywo zespół SOFA. Zapraszamy do wysłuchania krótkiego wywiadu z muzykami i koncertu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert zespołu Hello Mark w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2012 11:00
Młody i bezsprzecznie utalentowany zespół z Wielkopolski wystąpił w audycji "Ministerstwo Dźwięku". Posłuchajcie jak chłopaki brzmią na żywo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Gruby Brzuch" GrubSona

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2012 05:00
Informujemy zniecierpliwionych fanów GrubSona, którzy czekają na jego kolejne wydawnictwo. Jego nowy album, "Gruby Brzuch" jest już dostępny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

AbradAb: ze złości zepsułem sobie netbooka

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 16:00
Śląski raper jest jednym z bardziej lubianych reprezentantów polskiej sceny hip-hopowej. Czasem jednak zdarza mu się pokazać różki, o czym muzyk opowiedział w Czwórce przy okazji rozmowy o swojej najnowszej płycie "ExtraVertik”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Urodzinowe tournee Muno.pl

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 09:00
Zabawa będzie trwać przez cały maj aż w 5 polskich miastach. Sprawdź gdzie oraz jacy goście pojawią się na imprezach Muno.pl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maceo Plex i Marco Carola na Audioriver 2012

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 13:17
Festiwal Audioriver właśnie ogłosił kolejne gwiazdy!!!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dubstepowa płyta Czwórki!

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2012 11:15
Już teraz możecie zdobyć naszą pierwszą składankę dubstepową. Słuchajcie Czwórki...
rozwiń zwiń