"Historia jednej gry - od Hodowli zwierzątek do Rancza”

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2012 08:00
"Rancho" to gra, która jest kontynuacją "Superfarmera" – jednej z najbardziej popularnych gier w Polsce. Czwórka objęła to wydawnictwo patronatem.

Pomysł na współpracę Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Firmy Granna narodził się w 2005 roku przy wspólnej inicjatywie wydania popularnej w czasie okupacji "Hodowli zwierzątek”, której autorem był wybitny polski matematyk profesor Karol Borsuk- mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Gra powstała w 1943 roku domowymi metodami i była pomysłem profesora na ratowanie rodzinnego budżetu. Zyskała wówczas wielką popularność – najpierw wśród przyjaciół i rodziny, a potem w coraz szerszych kręgach. Jej oryginalne egzemplarze spłonęły w czasie Powstania Warszawskiego, szczęśliwie poza Warszawą zachował się jeden z nich. Z inicjatywy pani Zofii Borsukowej, wdowy po profesorze z okazji jej 90 urodzin oraz w 15 rocznicę śmierci jej wybitnego męża, Granna wznowiła grę pod nowym tytułem "Superfarmer”, aby bawić nowe pokolenia dzieci i rodziców. Od tego czasu minęło 15 lat, gra zdążyła zawojować świat. Obecnie Granna sprzedaje ją do 20 krajów na całym świecie, tłumacząc na różne wersje językowe.
Idee Profesora Karola Borsuka w interesujący sposób rozwinął Michał Stajszczak, tworząc nową odsłonę "Superfarmera” – grę "Rancho”. Jest ona wzbogacona o nowe elementy, oferując graczom szerokie możliwości decyzyjne. Farmerskie ilustracje stworzył Piotr Socha. RANCHO – tak jak i wszystkie nasze pozostałe gry – powstało z pasji do grania. Mamy nadzieję, że odniesie podobny sukces wśród graczy jak Superfarmer - mówi Konrad Falkowski, prezes Granny.

Gra pod patronatem Czwórki!!!

/


Czytaj także

Junior Stress - "Dzięki"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2012 17:57
Na swoim nowym krążku lubelski nawijacz opowiada m.in. o przemyśle farmaceutycznym, mieszczuchach na wsi, amerykańskim śnie, najsmaczniejszych gofrach na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbliża się prawdziwe święto d’n’b

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 12:00
10. listopada w warszawskim Soho Factory odbędzie się polska edycja HOSPITALITY!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"The Name Of This Girl Is" Olivii Anny Livki

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2013 07:01
To album w wersji "extender”, wzbogacony o 3 dodatkowe utwory.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza projekt Reebok Classic Trax!

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 11:00
Czyli klasyczne kolaboracje w najlepszym stylu.
rozwiń zwiń