Soniamiki z "dziwną muzyką" ruszyła na Berlin

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2013 19:40
5 lat temu Polska nie była gotowa na propozycję muzyczną Soniamiki, dlatego artystka wyjechała z nią do Niemiec. Dziś artystka dba, by być blisko swoich fanów.
Audio
Fragment okładki płyty SONIAMIKI
Fragment okładki płyty SONIAMIKIFoto: materiały promocyjne

Muzyka Soniamiki to ascetyczny, surowy pop. Chciałoby się napisać: alternatywny pop. Ale czy fakt, że coś jest inne niż muzyka w radiu, oznaczać musi od razu alternatywność? To po prostu bezpretensjonalne, domowe piosenki, choć zarejestrowane w berlińskim studio. Dziennikarze piszą, że to elektro- songwriting, naturalny i niebanalny. Z tym "elektro" nie zgadza się sama artystka, która była gościem Kasi Dydo i Kuby Kukli.

- Nie czuję się elektro. Nigdy tego nie słuchałam, nie byłam fanką nie jestem naśladowczynią elektropopu. Moja płyta jest popowa, punkowa - mówi Soniamiki.

Jedyną stroną internetową poświęconą artystce jest strona internetowa. Artystka obie swe płyty wydała w Berlinie. Mała niemiecka wytwórnia zajmowała się dystrybucją tych płyt i ich promocją, stad strona w tym języku. Samą Sonięmiki można najczęściej spotkać na jej fanpageu na facebooku.

- Na wydanie płyty w Berlinie zdecydowałam się, bo 5 lat temu inaczej wyglądał rynek muzyczny. Teraz jest bardzo otwarty na dziwne rzeczy, wtedy tak nie było - mówi Soniamiki. - Jak próbowałam wydać tę płytę w Polsce to się dowiedziałam, że ta muzyka jest dziwna. Nawet niezależne wytwórnie niekoniecznie były tym zainteresowane - dodaje. - Wtedy ruszyłam na Berlin.

Ostatnia płyta artystki jest bardzo osobista. Soniamiki przyznaje, że właśnie taka miała być - osobista i selfmade. Artystka sama zaprojektowała jej okładkę, sama robi klipy, sama śpiewa, gra na basie, sama maluje koszulki dla swych fanów. Jedynie nagranie bębnów powierzyła Łukaszowi Lachowi.

O dziwnym i fajnym projekcie muzycznym "SNMK", którego autorką jest Soniamiki, o tym gdzie artystka chciałaby być za pół roku dowiesz się słuchając załączonej audycji Kasi Dydo i Kuby Kukli " Stacja Kultura ".

(pj)

Czytaj także

"Piękno jest w każdym zakątku świata. Trzeba umieć je znaleźć"

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2012 12:00
Zdaniem Roby’ego Cyrona, fotografa gwiazd, nie ma mniej lub bardziej fotogenicznych miejsc na świecie. – Wszystko zależy od rodzaju zdjęć – tłumaczy artysta. – Fotografia modowa, reportaż, albo zdjęcia architektury... każde z nich rządzi się swoimi prawami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Z perspektywy dziecka Nowa Huta była jak raj na ziemi"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 15:47
II połowa lat 70., socrealistyczna sceneria robotniczej części Krakowa i sensacyjna intryga z reglamentowanymi towarami w tle. Taka jest "Kosa" Hanny Sokołowskiej, kryminalna ballada o Nowej Hucie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Idź na koncert i daj dzieciom dom

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2013 15:07
Dorastanie w domu dziecka, a potem dorosłość bez mamy i taty. Jeśli chcesz ułatwić dzieciakom start, wybierz się na koncert charytatywny organizowany przez Fundację "Mamy Dzieci".
rozwiń zwiń