W Belgii ukazała się gazeta 3D

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2010 10:17
Pionierskie przedsięwzięcie na razie nie doczeka się kontynuacji

Belgowie jako pierwsi czytelnicy prasy w Europie mogli się przekonać o walorach gazety wydrukowanej w technologii 3D. Specjalny numer francuskojęzycznego dziennika "La Derniere Heure" zebrał jednak krytyczne recenzje, a wydawca nie planuje na razie kolejnych trójwymiarowych wydań.

W trójwymiarowym numerze "La Derniere Heure" efekt głębi uzyskały zdjęcia i reklamy; tekst pozostawiono w tradycyjnej postaci. Do gazety dołączono specjalne okulary.

Wydanie otrzymało już recenzję od jednego z francuskich pism poświęconych komputerom. Wynika z niej, że trójwymiarowy efekt wypadł dobrze w reklamach, ale inne zdjęcia są nieostre lub trudno skupić na nich wzrok. Magazyn odnotowuje również złą jakość załączonych do "La Derniere Heure" kartonowych okularów.

Jak donosi portal BBC News, przygotowanie trójwymiarowego numeru gazety trwało dwa miesiące. Nakład był wyższy niż zwykle i wynosił 115 tys. egzemplarzy. – Słyszymy o kinie, telewizji i grach wideo 3D, więc podjęliśmy wyzwanie – wyjaśnił redaktor naczelny dziennika Hubert Leclercq. Zaznaczył jednocześnie, że nie planuje kolejnych trójwymiarowych wydań ze względu na wysoki koszt takiego przedsięwzięcia.

ŁSz

(PAP)

Zobacz więcej na temat: BBC Belgia Europa komputery

Czytaj także

Baza danych w trójwymiarze

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2009 12:53
Już wkrótce najważniejsze zbiory muzealne będzie można zobaczyć w Internecie w 3D.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawdź, ile kosztuje zestaw telewizji 3D

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2010 12:05
Samsung i Panasonic rozpoczynają sprzedaż telewizorów 3D na amerykańskim rynku. Za odbiornik z okularami i odtwarzaczem Blu-ray trzeba zapłacić około 3000 dolarów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zrekonstruowali twarz Jezusa

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2010 05:43
Amerykańscy specjaliści odtworzyli na podstawie Całunu Turyńskiego twarz Jezusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Avatar" najbardziej kasowym filmem w historii

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2010 10:45
Film w reżyserii Jamesa Camerona w ciągu zaledwie sześciu tygodni pobił należący do "Titanica" rekord przychodów w wysokości 1,843 mld. dolarów.
rozwiń zwiń