X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wrocław chce uwieść Europę

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2010 16:00
Atuty miasta w rywalizacji o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury prezentowali goście "Stacji Kultura".
Audio

Wrocław, jedno z najpiękniejszych polskich miast, stara się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Gośćmi plenerowego studia "Czwórki" byli Agnieszka Kołodyńska i Roland Zarzycki z portalu Kreatywny Wrocław. W "Stacji Kultura" wyjaśniali m. in., dlaczego ich miasto zasługuje na zwycięstwo.

- Ma bogatą ofertę kulturalną i wiele się w nim dzieje – podkreśla Agnieszka Kołodyńska. Stolica Dolnego Śląska szczyci się licznymi teatrami, galeriami, muzeami i klubami. Odbywa się tu wiele międzynarodowych festiwali i koncertów z udziałem gwiazd. To jedno z najbardziej prężnych kulturalnych centrów w Polsce.

Wrocław przygotował już wstępny program kulturalny na rok 2016. – Proponowane wydarzenia zapisaliśmy już w aplikacji, którą złożyliśmy w Warszawie – wyjaśnia Roland Zarzycki. Znalazło się w niej 5 ramowych konspektów, które będą urozmaicane w zależności od mogących pojawić się atrakcyjnych propozycji.

Pomysł przyznawania europejskim miastom tytułu Europejskiej Stolicy Kultury przedstawiła Radzie Ministrów UE w 1985 roku grecka minister kultury Melina Mercouri. Od tego czasu tytuł uzyskało już 37 miast, wśród nich np. Paryż, Madryt, Weimar, Cork. Celem akcji jest wzbogacenie wiedzy obywateli Unii o kulturach innych państw Wspólnoty.

Tylko jedno polskie miasto ma szansę uzyskać tytuł w 2016 roku. Konkurencją dla Wrocławia są m. in. Warszawa, Poznań i Szczecin. Na stronie internetowej Stowarzyszenia Miast Kandydujących do Tytułu Europejskiej Stolicy Kultury (candidatecities.com) można wyrażać swoje poparcie. Ranking ze strony jest jednym z kryteriów branych pod uwagę przez komisję ekspertów liczącą 13 osób. Władze UE mianują 7 jej członków, a polski minister kultury pozostałych sześciu.

ap/ŁSz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wrocławskie Planetarium zachęca do oglądania gwiazd

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2010 11:11
W "Poranku" o Planetarium, zaburzeniach lękowych, drugim śniadaniu i konkursach SMS-owych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Formuła 1 w kieszonkowym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2010 13:13
Staraniem wrocławskich studentów powstał jedyny w swoim rodzaju bolid. Na wrocławskim rynku PWr Racing Team prezentowało możliwości tej niezwykłej maszyny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dolny Śląsk szykuje się na naukowe święto

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2010 13:55
We wrześniu rusza XIII edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Uczestnicy będą mieli szanse m. in. poznać tajemnice buddyjskiego klasztoru Shaolin, wypłukać złoto i dowiedzieć się, jak założyć własną winnicę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódź w konwencji noir

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2010 18:00
Ruszyły zdjęcia do filmu Borysa Lankosza, "Odkryta". Obraz będzie promował Łódź w konkursie na Europejską Stolicę Kultury 2016.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zgorszenie publiczne" po śląsku

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2010 09:55
Pełnometrażowy debiut Macieja Prykowskiego to komedia romantyczna, której akcja dzieje się na małym śląskim osiedlu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódź w konwencji noir

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2010 17:00
Ruszyły zdjęcia do nowego filmu Borysa Lankosza. "Odkryta" będzie promować Łódź w konkursie na Europejską Stolicę Kultury 2016.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrocław mistrzem powiększania kasy miasta

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2010 08:10
Spośród miast Wrocław ma największe przychody, ale zarówno stolica dolnośląskiego jak i inne ratusze w kraju mają problem ze zbyt małymi wpływami z podatków.
rozwiń zwiń