Trwają ferie zimowe. Nowości w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 19:05
Ruszyły zimowe ferie, a wraz z nimi specjalna ramówka Czwórki. Jej dziennikarze podpowiadają, jak wykorzystać czas wolny nadrabiając zaległości filmowe, serialowe czy książkowe z 2017 roku oraz jak przygotować się na wyzwania, które stawia zima.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public domain

Jak przetrwać zimę? Dziennikarze radiowej Czwórki mają na to swoje sposoby... W trakcie ferii zimowych na antenie pojawiająą się audycje dla domatorów oraz wielbicieli śniegu i mrozu.

Planujący wyjazdy (nie tylko w góry) mogą liczyć na przegląd krain geograficznych Polski, w których właśnie trwają ferie, z charakterystyką pogodową tych terenów zimą i aktualnymi prognozami, zaś dla miłośników sportów zimowych w każdy piątek informacje o stanie naśnieżenia i warunkach na stokach narciarskich. Idealnym uzupełnieniem będzie radiowy kurs zimowego survivalu: jak dopasować odzież do aktywności na powietrzu i warunków atmosferycznych, o czym warto pamiętać korzystając ze sprzętu technologicznego na mrozie, jak udzielać pierwszej pomocy w zimowych warunkach.

Fanów sportów porwą codziennie prezentowane historie, ciekawostki i rekordy w zimowych dyscyplinach sportowych (w trakcie igrzysk sportowych będą to dyscypliny olimpijskie), ale i specjalnie przygotowane przez redakcję sportową newsy szkoleniowo-poradnikowe. Prowadzący udzielą wskazówek przy wyborze treningu, przedstawią miejsca do uprawiania danego sportu oraz pomogą przy doborze odpowiedniego sprzętu. W każdym tygodniu inny temat: od nart biegowych, przez łyżwiarstwo, po żeglarstwo lodowe.

Ciekawscy dowiedzą się m.in. jak tworzy się sztuczny śnieg – ten na stokach i do zabawy w domu oraz czemu płatki śniegu zawdzięczają swój przepiękny i niezwykły kształt. W czwartki o zawodach "od kuchni", związanych z zimą, opowiedzą ratownik górski, instruktor narciarstwa i osoby obsługujące wyciągi narciarskie.

Osobom spędzającym ferie w mieście polecamy przeglądy wydarzeń, spotkań z artystami, kursów, zajęć teatralnych i tym podobnych atrakcji. Zaś dla domowników Czwórka przygotowała cykle: "ABC komiksu", czyli przegląd najważniejszych pozycji dla tego gatunku oraz "Czego nie zdążyliście obejrzeć w 2017 roku" - filmy i seriale warte uwagi na wolny czas.

Czwórka zaprasza do słuchania zimowych audycji od 15 stycznia do 23 lutego na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

***

mat. pras./kd

Czytaj także

Akrobatyka powietrzna. "To nie jest sport dla księżniczek"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 17:03
- Taniec na elementach podwieszanych, takich jak rurka, szarfa, trapez kołowy, to po prostu elementy akrobatyki powietrznej. To sport wymagający i kontuzjogenny. I daje satysfakcję - opowiadał trener Paweł Kułaga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna, Dominika, Weronika, Ela i Michał - reporterzy Czwórki prywatnie

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2017 13:51
Nasi słuchacze znają głosy reporterów "Czatu Czwórki", ale niewiele wiedzą o nich samych. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Anna, Dominika, Weronika, Ela i Michał zgodzili się ujawnić odrobinę siebie.
rozwiń zwiń