Anna, Dominika, Weronika, Ela i Michał - reporterzy Czwórki prywatnie

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2017 13:51
Nasi słuchacze znają głosy reporterów "Czatu Czwórki", ale niewiele wiedzą o nich samych. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Anna, Dominika, Weronika, Ela i Michał zgodzili się ujawnić odrobinę siebie.
Audio
  • Dominika Klimek, Weronika Puszkar, Anna Depczyńska, Elżbieta Burza i Michał Piwowarek - nasi reporterzy po godzinach (Czat Czwórki)
Zdj. ilustracyjne, wnętrze studia
Zdj. ilustracyjne, wnętrze studiaFoto: Czwórka

Michał Piwowarek zdradził nam, jak nauczyć się języka elfów i biegle się w nim porozumiewać. - To kompletnie bezużyteczna, ale zabawna umiejętność - mówił. Elżbieta Burza zabrała nas do pracowni pełnej czarów i na motocyklową wyprawę, zaś Anna Depczyńska dała się poznać jako… miłośniczka kotów. - Były w mojej rodzinie od zawsze, mamy "zakocone domy". Święta to wyjątkowy czas nie tylko dla ludzi, ale także naszych podopiecznych, dlatego dzielimy się z nimi opłatkiem, tym specjalnym, kolorowym - opowiadała w Czwórce i zdradziła, co jej koci współlokatorzy powiedzieli jej w Wigilię.

Czwórkowy mikrofon podsłuchiwał także Weronikę Puszkar, która opowiadała o Świętach, spędzanych w swoim rodzinnym domu i mówiła m.in. o pewnej nietypowej potrawie, którą nauczyła się przyrządzać. W programie rozmawialiśmy także z Dominiką Klimek, która prywatnie okazała się miłośniczką języka niemieckiego i norweskiego black metalu. Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmów i wspomnień reporterów Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki
Prowadzi: Piotr Firan
Data emisji:
26.12.2017
Godzina emisji: 15.07

kd


Czytaj także

Święta bez świątecznej gorączki. "Nie dajmy się zwariować"

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 17:00
- Gdy minie tych kilka grudniowych dni wszyscy łapiemy się za głowę. Mamy góry niepotrzebnych rzeczy, tony jedzenia, a nie mamy pieniędzy. I zastanawiamy się, czy było warto - mówił Sławek Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skąd się wzięła tradycja ubierania choinki?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 12:00
W Polsce ubieranie świątecznego drzewka jest stosunkowo nową tradycją - pojawiło się dopiero na przełomie XVIII i XIX wieku. Pachnący lasem zwyczaj przywędrował do nas prawdopodobnie z Niemiec lub terenów współczesnej Łotwy i Estonii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O świątecznych tajemnicach ukrytych w kuchennym kredensie

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2017 14:30
- Dla mnie kredens to symbol przedwojennej kuchni polskiej. Był meblem niezwykle praktycznym. Czasami zastępował lodówkę, innym razem był spiżarnią, służył też do eksponowania zastawy stołowej - opowiada Monika Śmigielska, autorka książki "Kuchenny kredens. Polska kuchnia przedwojenna".
rozwiń zwiń