Obserwacja ptaków, moda na ekologię i muzyka - słuchaj nas we wtorek

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 13:46
W Czwórce powiemy, jak do obserwacji ptaków wykorzystać aplikacje, zaprosimy na rozmowę o współczesnej eko-modzie, a także na set DJ-ski Eltrona. Będziemy też świętować Dzień Ojca... w dziedzinie nowych technologii.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/lkoimages

Pierwsze słyszę 7.00-9.00 - według amerykańskiej organizacji ekologicznej podczas lockdownu niezwykle popularne stało się obserwowanie ptaków. Powstało kilka aplikacji ułatwiających ich obserwację. Przetestujemy je w audycji.

Ratujemy świat 14.00-15.00 - rozmowa na temat przyszłości branży mody, minimalizmu, wpływu pandemii na stosunek do konsumpcjonizmu. Gościem programu będzie propagatorka ruchu eko i slow, autorka książki "Wychodząc z mody" - Joanna Glogaza. W audycji też poruszony będzie temat ekologicznych plonów.

12 cali na godzinę 19.00-20.00 - kolejna odsłona akcji wspierania przez Czwórkę Dj-ów. ZOBACZ WIĘCEJ >>> Tym razem zaproszenie na set Dj-ski Eltrona - jednej z najważniejszych postaci na polskiej scenie klubowej i elektronicznej. Ten rezydent klubu Smolna, kolekcjoner winyli, do niedawna znany był jako Eltron John.

TOP 17.00-19.00 – W Dniu Ojca przedstawimy ojców nowych technologii, bez których nie mielibyśmy dzisiaj smartfonów, laptopów, mediów społecznościowych i elektrycznych aut. Powiemy o tych, którzy pierwsi wymyślili i opatentowali zdobycze nowych technologii jak np. Frank Canov, który stworzył prototyp przenośnego urządzenia z dotykowym ekranem.

Literatura

  • Godz. 8.30 - W Kąciku literackim polecamy interpretację Stasiaka wiersza "Lubię szeptać ci słowa, które nic nie znaczą" Bolesława Leśmiana.
  • Godz. 8.35 - W cyklu "Książka w Czwórce" fragment "Ballady ptaków i węży" Suzanne Collins czyta Anna Dereszowska. "Ballada ptaków i węży" to nowa, czwarta powieść, która ukazała się właśnie  w bestsellerowym cyklu książek dla młodzieży Suzanne Collins "Igrzyska śmierci" i stanowi prequel znanych nam z trylogii wydarzeń.
  • Godz. 10.45 - fragment powieści Georga Orwella "Folwark zwierzęcy" czyta Tadeusz Sznuk.
 ***
mat. pras./kd
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"EKOiści" - Czwórka promuje ekologiczny tryb życia

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 15:52
"EKOiści" to projekt edukacyjno-muzyczny, którego głównym założeniem jest promowanie przyjaznych środowisku zachowań. Składają się na niego audycje, konsultacje ekologiczne i koncerty. Ekoambasadorami cyklu zostali: Marta Zalewska, Szpilersi i Funk da System.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń