Stres w czasie pandemii - śpimy coraz gorzej?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 10:23
Polacy narzekają na nieprzespane noce. Jak wynika z badań śpimy coraz krócej i coraz gorzej. Izolacja nie sprzyja naszemu zdrowiu.
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Marcos Mesa Sam Wordley /Shutterstock.com

maseczka praca 1200.jpg
Noszenie maseczki a stan zdrowia. Naukowiec: nie ma negatywnego wpływu

Izolacja i związany z nią stres z pewnością nie sprzyjają poprawie jakości snu. Nieregularny tryb dnia i zamknięcie w domu to czynniki powodujące u wielu bezsenność. O tym porozmawiamy w pirwszej częsci audycji.

Czytaj także:

Po godz. 15.45. korespondencja Adrianny Jarczyk z Caracas - waluta Wenezueli coraz bardziej traci na wartości. W marcu 1 dolar odpowiadał 75 tysiącom bolivarów, a obecnie 1 dolar to 440 tysięcy bolivarów. Obecnie pensja minimalna wynosi poniżej 1 dolara miesięcznie - tyle właśnie kosztuje drożdżówka. W drugiej części programu, po godz. 16.05, porozmawiamy z miłośnikami gier planszowych.

Czytaj także: 

***

Na audycję Czat Czwórki zapraszamy we wtorek (12.01) po godz. 15.05. Program poprowadzi Piotr Firan.

kd

Czytaj także

Po co trenować breakdance? "Kręcąc się na głowie, odczuwasz euforię"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 19:29
Chęć do działania - to wystarczy, by zacząć trenować breakdance. - Łatwiej będzie osobom lekkim, o drobnej posturze, ale tak naprawdę wszystko można wytrenować, a nasze ograniczenia są wyłącznie w głowie - mówił trener Marcin Grzybowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy grozi nam pandemia otyłości?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 21:41
Zmniejszona aktywność fizyczna, brak motywacji do ćwiczeń, spędzanie czasu w domu, zajadanie stresu, częste posiłki - wszystko to sprzyja nadmiarowym kilogramom. Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, sprzyja rozwojowi zaburzeń odżywiania - jedzeniu kompulsywnemu i nałogowemu. Czy po pandemii koronawirusa czeka nas pandemia otyłości? 
rozwiń zwiń