Po kolei. Wakacje w wagonie sypialnym

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 19:00
Tym razem zajrzymy do kuszetki. Poznamy historię wagonów sypialnianych i sprawdzimy, czy ten typ pociągu jest jeszcze popularny.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Posłuchaj
canadastock Shutterstock metro berlin 1200.jpg
Kolej na metro. Co warto wiedzieć o tym środku lokomocji?

Podróże wagonem sypialnym cieszą się dużą popularnością - zwłaszcza w trakcie wakacji, kiedy ludzie chętnie przemieszczają się z południa kraju nad morze lub z północy w rejony górskie. Dokąd warto wybrać się kuszetką i jakie są zalety takiej podróży? Jak to wygląda u nas, a jak za granicą? O tym w najbliższym wydaniu audycji.

Czytaj także:

"Dajesz radę" to codzienna audycja, w której sprawdzamy, pytamy, podpowiadamy, doradzamy i porównujemy. Nie ma dla nas spraw nieistotnych. Zajmujemy się tematami, które mogą ułatwić nam życie.

***

Na audycję Dajesz radę w poniedziałek (16.08) po godz. 14.05 zaprasza Oliwia Krettek. 

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka podróże pociągi

Czytaj także

"Opóźnienie może ulec zmianie". Podróż po marzenia

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 11:00
Marcin Antosz, autor książki "Opóźnienie może ulec zmianie", aby spełnić kolejowe marzenia, porzucił pracę informatyka i sam przygotował się do specjalistycznego egzaminu. Dziś wozi nas po Polsce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamper - wakacyjny dom na kółkach

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 17:34
Od zeszłego roku wzrasta zainteresowanie kamperami, taka forma podróżowania daje swobodę i wolność. Wiele osób zamiast wakacji "all inclusive" wynajmuje kampera i rusza przed siebie.
rozwiń zwiń