Weganizm, efekt aureoli i rap w języku miłości - słuchaj nas w czwartek

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 13:03
Sprawdzimy, co warto jeść, by sobie nie zaszkodzić, dlaczego warto uczyć się języków poprzez muzykę, czym jest "efekt aureoli" i dlaczego nie należy trzymać nogi na sprzęgle podczas jazdy autem. A Kuba Chuptyś swój "Pogłos" poświęci najnowszemu albumowi Big Seana - Detroit 2.
zdj. il.
zdj. il.Foto: shutterstock.com/GaudiLab

wegetarianizm 1200.jpg
Jak przejść na wegetarianizm? "Stopniowo, czyli rozsądnie"

Pierwsze słyszę 7.00-9.00 - wegański nie zawsze równa się: zdrowy. Roślinna dieta to nie tylko koktajle z jarmużu, burgery z komosą ryżową i owsianka na mleku migdałowym, ale również fast foody i żywność przetworzona. Co każdy powinien wiedzieć, by sobie nie zaszkodzić?

Dajesz radę 14.00-15.00 - język francuski to język miłości? Nie, to język raperów! PLK to francuski raper polskiego pochodzenia. Po udanym debiucie z krążkiem "Polak", który rozszedł się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy, wraca z drugą płytą "Enna". Mimo że raperzy "wyrzucają" słowa bardzo szybko, to Ania Hardej spróbuje udowodnić, że muzyka to jedna z najprzyjemniejszych i skutecznych metod nauki języka.

Strefa Prywatna Jarosław Świątek 1200.jpg
Czy ładnym jest w życiu łatwiej? Psycholog odpowiada

Czat Czwórki 15.00-17.00 - ładnemu łatwiej? Podobno w życiu działa tzw. efekt aureoli - przypisuje nam się różne cechy na podstawie wyglądu. Atrakcyjni fizycznie punktują na starcie. Mniej atrakcyjni muszą "dowyglądać". Czy ładnym rzeczywiście jest w życiu łatwiej? Z jakimi stereotypami muszą walczyć?

TOP 17.00-19.00 - w cyklu "Po drodze" o tym, dlaczego nie należy trzymać nogi na sprzęgle podczas jazdy. W audycji również wirtualna wizyta w kamienicy, w której przyszedł na świat Wolfgang Amadeusz Mozart oraz test aplikacji dla biegaczy i rowerzystów.

Pogłos 22.00-00.00 - Kuba Chuptyś najbliższe wydanie "Pogłosu" poświęci najnowszemu albumowi Big Seana - Detroit 2. To już piąty studyjny krążek w dorobku amerykańskiego rapera. Wraz z ukazaniem się nowego wydawnictwa muzyk zapowiedział także stworzenie własnego wydawnictwa. W audycji usłyszymy kompozycje z nowej płyty, nie zabraknie jednak także starszych nagrań. Poznamy również plany na przyszłość muzyka.

***

mat. pras./kd

Czytaj także

Przepisy na domowe lody - od bananowych po miętowe

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 17:20
W lodach kupowanych w sklepach, oprócz mleka i owoców najczęściej znajdziemy też cukier, syrop glukozowo-fruktozowy, substancje spulchniające i inne dodatki, dlatego, jak przekonywała Jolanta Naklicka-Kleser, ten przysmak warto samodzielnie przygotowywać w domu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Street workout - sposób na wzmocnienie ciała bez dodatkowego sprzętu

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 22:00
Jeśli znudzi nam się monotonnny trening na siłowni, czas ruszyć w plener. - Street workout to trening, który rozwija kompleksowo całe ciało - radzi trener Piotr Szwiec. W Czwórce sprawdziliśmy, na czym polegają treningi i od czego należy zacząć.  
rozwiń zwiń