X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sławomir Wierzcholski martwi się o przyszłość polskiego bluesa

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2012 16:31
- Co weekend w dziesiątkach polskich miast regularnie odbywają się bluesowe koncerty i jamy, jest nas ciągle wielu, ale publika starzeje się coraz bardziej - mówił w Czwórce Sławek Wierzcholski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego.
Audio

Już od sześciu lat polscy bluesmeni 16 września, by uczcić urodziny B.B. Kinga, obchodzą Polski Dzień Bluesa. To kolejna z wielu okazji w roku, by się spotkać i posłuchać muzyki wymyślonej przed wiekiem przez zniewolonych Afroamerykanów z południa Stanów Zjednoczonych. Ta cieszy się nad Wisłą niemiennie od wielu lat dużą popularnością.

- Fakty są takie, że w Polsce w tym roku odbędzie około 40 festiwali bluesowych - cieszył się w audycji "Ściąga z Popkultury" Sławomir Wierzcholski . - Do tych starych, jak "Jesień z bluesem" w Białymstoku, czy słynna "Rawa Blues", która jest największym bluesowym festiwalem odbywającym się pod dachem na świecie, ciągle dochodzą nowe, jak na przykład "Suwałki Blues Meeting", który jest największym bluesowym festiwalem w Polsce i gromadzi co roku kilka tysięcy osób - wyliczał.

Wierzcholski w rozmowie z Eweliną Grygiel podkreślał, że teraz już nie musi specjalnie martwić się organizacją święta, bo idea została podchwycona przez zespoły i kluby, które samorzutnie w całym kraju przygotowują imprezy z tej okazji. Jedyne, co martwi muzyka Nocnej Zmiany Bluesa, to coraz mniejsze zainteresowanie bluesem wśród młodzieży.

- Z żalem muszę powiedzieć, że publika bluesowa się starzeje. Jak ja zaczynałem, to blues był muzyką modną, a nawet i szpanerską. Teraz ten pozytywny snobizm trochę podupadł. Wiele osób ma niewłaściwe mniemanie o tej muzyce, że to jest coś smutnego i nudnego. A to przecież bardzo energetyczne granie - przekonywał.

Sławomir Wierzcholski oddał bluesowi już 30 lat swojego życia. O tym, co mu dała ta muzyka i dlaczego uważa ją z najpiękniejszy spośród wszystkich gatunków, dowiesz się, słuchając nagrania audycji.

Płyty Wierzcholskiego można zdobyć na stronach Polskiego Radia

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sławek Wierzcholski: nigdy nie lubiłem "Nocnej zmiany bluesa"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 15:00
Jubileuszowy koncert wybitnego bluesmana i jego zespołu wieczorem w Studiu im. Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziś prawdziwych hipisów już nie ma?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2012 10:30
- Wiele z ich ideologii w nas zostało - mówił w Czwórce Krzysztof Dobies rzecznik prasowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Czwórkowej "Ściądze z popkultury" sprawdziliśmy jak się miewają "wnuki" dzieci kwiatów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzwony, winyle i plerezy w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 10:20
Co łączy ołówek i kastę magnetofonową? To pytanie, na które współczesna młodzież nie koniecznie będzie potrafiła odpowiedzieć. O kulturowych zajawkach z czterech ostatnich dekad opowiedzieliśmy Wam w audycji "Ściąga z popkultury".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia teledysku, czyli "video killed the radio star"

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2012 11:38
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin sztuki. Poznaj historię wideoklipu.
rozwiń zwiń