Robert Janowski: jestem skromnym chłopakiem z małego miasteczka

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 11:17
- Nie planowałem tego, nie wymyśliłem sobie takiej drogi kariery, jaką mam, choć swój zawód uprawiam już od ponad 30 lat - mówił Robert Janowski, wokalista i prezenter telewizyjny, ale także kompozytor, poeta, aktor i dziennikarz.
Audio
  • Robert Janowski mówi o wojsku, weterynarii, telewizji i teatrze, pisaniu wierszy, ale także… świątecznej atmosferze (Absolutnie niepoważni/Czwórka)
Janek Kruczkowski, Robert Janowski i Mateusz Tomaszuk w studiu Czwórki
Janek Kruczkowski, Robert Janowski i Mateusz Tomaszuk w studiu Czwórki

katarzyna sawczuk pap 1200.jpg
Jak Katarzyna Sawczuk dba o wewnętrzne dziecko

W książce "Przypadki" Marii Szabłowskiej Robert Janowski przyznał, że nie czuje się pewnie mówiąc o sobie publicznie. - Jedni mają tej skromności więcej, inni są bardziej bezczelni. Ja przyzwyczaiłem się, że zawsze startuję z "drugiej linii". To bezpieczna pozycja, bo ludzie ze świeczników zdmuchiwani są raz dwa - tłumaczył w Czwórce. Opowiadał także o swoich trudnych relacjach z muzyką klasyczną. - Jak każdy człowiek bywam leniwy, czasem mi się nie chce. W szkole muzycznej więc zamiast fortepianu, który wydawał mi się trudny, wybrałem fagot. Potem przez moment uczyłem się śpiewu operowego, ale ostatecznie rzuciłem wykształcenie muzyczne - wspominał Janowski.

Robert Janowski Przyzwyczajam się do miejsc pracy i do ludzi, jestem lojalny. Gdy robiliśmy "Metro", w Buffo spędziłem siedem lat. Teraz telewizja zabrała mi ich już ponad dziewiętnaście

W Czwórce wspominał także czas spędzony w wojsku i zdradził, czy żałuje, że nie został jednak weterynarzem, choć studia w tym kierunku ukończył. Opowiadał o… ucieczce z castingu do "Metra", musicalu w którym ostatecznie zagrał jedną z głównych ról, i podjął "absolutnie niepoważne" wyzwanie, które rzucili mu Mateusz Tomaszuk i Janek Kruczkowski, a w którym udowodnił, że świetnie sprawdziłby się jako uczestnik teleturnieju "Jaka to... osoba?".

***

Tytuł audycji: "Absolutnie Niepoważni"

Prowadzą: Janek Kruczkowski i Mateusz Tomaszuk

Gość: Robert Janowski (prezenter telewizyjny, wokalista, kompozytor, poeta, aktor i dziennikarz)

Data emisji: 15.12.2016

Godzina emisji: 9.05

kd/jsz

Czytaj także

Pranki. Pies-pająk to prawnuk kurczaka w żałobie

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 15:00
Nie każdy wie, że pranki, czyli popularne filmowe żarty pokazywane w internecie, zaczęły się od telewizji. Od zawsze jednak spotykały się z reakcją policji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Sierocki: "Cześć" to było moje przekleństwo

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 12:52
- Gdy mieszkałem na warszawskim Targówku, dzieciaki biegały za mną i wołały "Marek Sierocki, cześć!" - wspominał w Czwórce jeden z najbardziej znanych polskich prezenterów muzycznych i autor książek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dereszowska: spóźniam się, ale jestem sumienna

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2016 15:30
- Na pierwszym roku szkoły teatralnej sporo osób pewnie myślało, że będę tą, która z uczelnią pożegna się najszybciej. Kompletnie nie mogłam się odnaleźć. Potem wzięłam się w garść i wyszło mi to na dobre - wspomina Anna Dereszowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zach Ashton. Artysta ery cyfrowych nomadów

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 18:04
W rozmowie z Piotrem Firanem opowiadał, jak to jest nie osiadać, żyć z muzyki i podróżować. Przekonywał też, że złamane serce może być "najlepszym paliwem dla twórczości".
rozwiń zwiń